Festiwal Projektów

W dniu 30.06 razem z Mają (z naszego bloga) i Anią (z bloga ,,Pod lupą 82″) pojechaliśmy na Festiwal Projektów do Warszawy. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Warszawę. Widzieliśmy Pałac Prezydencki i Kolumnę Zygmunta (i nie tylko).

W następny dzień mieliśmy Grę Miejską. Jeździliśmy metrem i widzieliśmy Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik oraz Warszawską Syrenkę. Później udaliśmy się do budynku Rondo ONZ i tam mieliśmy różne warsztaty. Następnie zwiedzaliśmy Centrum Nauki Kopernik.

Ostatniego dnia prezentowaliśmy nasz projekt pt. ,,Z czego my Polacy możemy być dumni?” Opowiadaliśmy o naszych pracach Pani Minister Edukacji Narodowej i innym ciekawym osobom. Wróciliśmy pociągiem.

To wydarzenie było bardzo ciekawe. Atmosfera była niesamowita.

P.S. Już niedługo fotograficzna relacja z Festiwalu.

Pozdrawiam Marek

Kategorie Bez kategorii, Z życia szkoły | Zostaw komentarz

Dzieli nas pół wieku

Niedawno byłam na gali finałowej konkursu ,, Dzieli nas pół wieku” i odebrałam nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii fotografia. Jestem z siebie naprawdę dumna, ponieważ konkurencja była ogromna. Oto moja i kilka innych prac, które mi się podobały:

Lista laureatów z fotografii
Lista laureatów z fotografii

20150526_155850

20150526_160014

20150526_155835

20150526_160231

Moja praca
Moja praca

 

Ewa:)

Kategorie Bez kategorii, Ewa | Zostaw komentarz

Zawody

Już jutro wraz z moimi kolegami i koleżnakami jedziemy na zawody lekkoatletyczne. Każdy będzie brał udział w jednej konkurencji (m. in. skok w dal, biegi, rzut piłeczką palantową). Ja wezmę udział w biegu na 600m. Dodatkowo razem z kolegami pobiegniemy w sztafecie. Trzymajcie kciuki!

 

Marek :-)

Kategorie Bez kategorii | Komentarzy: 1

PLAKAT O PRZEMOCY

Hejka !

Parę dni temu na lekcji języka polskiego robiliśmy w grupach plakaty o przemocy. Nasza grupa składała się z Kasi, Ewy i Mai. Plakat zatytułowałyśmy ,,Przemoc w szkole”. Przemoc dzieli się na słowną np. wyśmiewanie, grożenie,przezywanie, poniżanie, fizyczną np. bicie, szarpanie, a nawet plucie czy szczypanie. Przemocą mogą być też wrogie gesty lub złośliwe miny. Na plakacie wyjaśniłyśmy co to jest znęcanie oraz jak reagować na przemoc. Napisałyśmy również przeciwieństwa agresji i przemocy. Wymieniłyśmy także jakie skutki na uczniach może mieć przemoc.

Gdy widzicie przemoc nie stójcie i nie czekajcie na cud! Zgłoście to osobie dorosłej: dyrektorowi szkoły, nauczycielowi, a nawet rodzicom. Przeciwstawcie się osobie wywołującej przemoc!

Kasia i Ewa ;)

Kategorie Bez kategorii, Z życia szkoły | Komentarzy: 1

Ogólnopolski Festiwal Projektów – Szkoła z Klasą

Hej

Nasza szkoła zakwalifikowała się na Festiwal Projektów w Warszawie. Z naszej klasy (6b) wylosowano trzech uczniów, którzy pojadą do Warszawy, by prezentować nasz projekt. Jest to Marek (z tego bloga), Ania (z bloga Pod lupą 82) i…ja! Będziemy jechać Polskim Busem przez około 4 godziny. Jedziemy 30 lub 31. 05, a wracamy 01.06 w Dzień Dziecka. Prezentować będziemy nasze plakaty w Centrum Nauki Kopernik!

Mam wielkie szczęście, bo spośród 21 imion wylosowano akurat mnie! Cieszę się, że jadę z osobami, z którymi mogę się dogadać, i które lubię.

Maja :)

 

Kategorie Bez kategorii, Maja, Szkoła z Klasą 2.0 - edycja 2014/15 | Komentarzy: 2

Wakacje

Chciałabym z  rodzicami  wyjechać na wakacje gdzieś za granicę…, ale nie mamy pomysłu gdzie. Marzą mi się wczasy nad ciepłym morzem.

Jakbyście mieli jakieś pomysły na ciekawe wakacje za granicą to piszcie w komentarzach:) Z góry dziękuję:)

Ewa:)

Kategorie Bez kategorii, Ewa | Komentarzy: 2

Finał Turnieju Młodych Matematyków

Hejka!

Wczoraj odbył się finał Turnieju Młodych Matematyków. Na początku był etap szkolny gdzie wyłonili oni najlepszych sto dwudziestu uczniów. Mieliśmy ok. miesiąc na przygotowanie się. Ja, wraz z kolegą Filipem, dostaliśmy się do finału i wczoraj mierzyliśmy się z trudnymi zadaniami. Było ciężko, ale na szczęście zmieściłam się w czasie i zrobiłam wszystkie zadania. ;-D. Nie mogę doczekać się wyników, które pojawią się niedługo na stronie:

http://www.wcdn.wroc.pl/www/index.php?option=com_content&view=article&id=203:turniej-modych-matematykow-xv-edycja-konkursu&catid=47:konkursy-matematyczne&Itemid=5

Karola

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz