Wakacje!!!

summer image

 

 

 

 

 

 

Życzymy Wszystkim odwiedzającym naszego bloga
wesołych,słonecznych i bezpiecznych wakacji,                                                                  miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień :)

 

Kilka wspomnień

Oliwia

Projekt nauczył mnie pracy w grupie i swobodnego wyrażania opinii na dany temat, co przyda mi się w przyszłości. Podczas każdego spotkania towarzyszyła naszemu zespołowi miła i pogodna atmosfera, płynąca z wnętrz moich koleżanek. Było to miłe doświadczenie, dlatego zapewne będę uczestniczyć w podobnych inicjatywach.

Oliwia

 

 

 

 

 

 

 

Gabrysia

Bardzo cieszę się,że mogłam wziąć udział w projekcie. Podobała mi się współpraca z dziewczynami i zaangażowanie, jakie było w naszej grupie. Nauczyłam się, jak założyć własną firmę. Udział w projekcie wspominam bardzo dobrze, wiele się nauczyłam. W naszym zespole panowała miła atmosfera. Zawsze „wpadałyśmy” na dobre pomysły, potrafiłyśmy się dogadać i wysłuchać .

Gabrysia

 

 

 

 

 

 

 

Kasia

Na projekcie bardzo podobała mi się panująca życzliwa atmosfera, nauczyłam się również przez zabawę, jak prowadzić własną firmę, co na pewno przyda mi się w dorosłym życiu. Na długo go zapamiętam:)

Kasia

 

 

 

 

 

 

 

 

Ewa

Udział w projekcie bardzo mi się podobał. Projekt dał mi możliwość pracy w grupie, co bardzo mi się podoba. Zaangażowanie wszystkich uczestników projektu, ciekawe pomysły moich koleżanek na długo zapamiętam.  Przy wspólnej pracy świetnie się bawiłam i zarazem uczyłam nowych rzeczy, które na pewno przydadzą mi się w dorosłym życiu.

Ewa

 

 

 

 

 

 

Natalia

Udział w projekcie pozwolił mi rozwinąć na szeroką skalę umiejętności interpersonalne, dzięki czemu oceniam to jako pozytywne doświadczenie. Dzięki wspaniałemu towarzystwu moich koleżanek była to świetna przygoda i zabawa, co nastawiło mnie na nowe zadania w zakresie ekonomii , dlatego z pewnością będę chciała angażować się w podobne projekty.

Natalia

 

 

 

 

 

 

 

Ewelina

Projekt będę wspominała z sentymentem. Mam nadzieję,że zdobytą wiedzę wykorzystam jak najlepiej w niedalekiej już przyszłości. Wiem ile trudu trzeba sobie zadać, żeby założyć własną firmę. Pracę naszego zespołu oceniam bardzo dobrze. Miałyśmy świetne pomysły, które starałyśmy się realizować. Podczas naszych spotkań panowała pogodna atmosfera. Było dużo śmiechu i wygłupów, ale zawsze wszystko robiłyśmy w terminie. Mam nadzieję,że jeszcze kiedyś uda mi się wziąć udział w podobnym projekcie.

Ewelina

To już jest koniec…

Nasza przygoda z projektem dobiegła końca. Była to dla nas niezwykła przygoda, nabrałyśmy doświadczenia i zdobyłyśmy przydatne umiejętności. Udział w projekcie dał nam ogromną wiedzę na temat tego, jakie etapy należy przejść, aby założyć własną działalność, co na pewno przyda nam się w dorosłym życiu. Miałyśmy głowy pełne pomysłów. Każda z nas chciała na początku założyć inną firmę. Musiałyśmy znaleźć wspólny pomysł, każda przekonywała pozostałe dziewczyny do swojego pomysłu, dzięki czemu ćwiczyłyśmy sztukę argumentacji. Naszym spotkaniom towarzyszyła miła i pogodna atmosfera. Ciągle było dużo śmiechu. Była to świetna zabawa, z której wiele wyniosłyśmy.
Realizacja poszczególnych modułów i pozytywne komentarze naszej mentorki                  Pani Magdaleny Świderskiej dały nam ogromną satysfakcję. Dzięki temu miałyśmy motywację do dalszego działania.
Dziękujemy również naszej opiekunce Pani Emili, która zawsze nas wspierała dobrym słowem, motywowała i udzielała wielu cennych wskazówek:)

1238364yx5qbk0me0

 

Pokażcie swoją firmę

Na stronie głównej programu „Młodzi przedsiębiorczy”został ogłoszony konkurs na najlepsze zdjęcie przedstawiające nas – Młodych Przedsiębiorczych przy pracy w programie. Naszym zadaniem było zrobienie zdjęcia, które reklamowałoby usługi świadczone przez naszą firmę.

Oto nasze zdjęcie :

pomocna dłoń -biznesmenki-Sępopol 1

FINANSE FIRMY – moduł 4

Po długim zastanowieniu,  określiłyśmy nasze główne wydatki związane z rozpoczęciem działalności. Oszacowałyśmy, że na początek potrzebujemy około 45 tysięcy. W związku z tym, że tworzymy spółkę jawną każda z nas zobowiązała się wnieść do spółki po 6000 zł. Dysponujemy więc kwotą 36000 zł. Ewelina potrafi zbudować stronę internetową  na darmowym  hostingu  w związku z tym  zaoszczędzimy 850 zł.Tato Gabrysi prowadzi firmę budowlaną więc poniesiemy tylko koszt zakupu materiałów budowlanych 5000 zł i zaoszczędzimy 10000 zł. Po odliczeniu wszystkich kosztów zostaną nam jeszcze pieniądze, więc nie potrzebujemy dodatkowego wsparcia finansowego.

P1300145

Gratulacje !

Trzy z nas : Ewelina, Ewa i Natalia reprezentowały 9 maja 2015r. naszą szkołę w rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Celem mistrzostw było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. W mistrzostwach wzięło udział 7 szkół gimnazjalnych. Było 6 stacji urazowych – w tym jedna testy i stacja zabawa (zakrztuszenie dziecka). Poziom był dosyć wysoki, ale dziewczyny wraz ze swoim zespołem świetnie sobie poradziły.

Miło nam poinformować, że zajęły II miejsce :)

20150509_102043 20150509_102334 20150509_104158 20150509_104240 20150509_105501 20150509_105512 20150509_105523 20150509_105607 20150509_110856 20150509_123442 20150509_124517 20150509_124611

Jesteśmy dumne!

Już po raz trzeci nasza mentorka Pani Magdalena Świderska pochwaliła wypełnione przez nas moduły. Bardzo cieszymy się,że wypełniłyśmy je na wysokim poziomie.  Do każdego modułu podchodzimy z ogromnym zaangażowaniem i zwracamy uwagę na wszystkie drobne szczegóły. Mamy nadzieję,że pozostałe 2 wypełnimy tak dobrze jak te poprzednie.

Jesteśmy z siebie bardzo zadowolone :)

766-balony-kobieta-szczescie