OCENA REALNOŚCI PRZEDSIĘWZIĘCIA

Ocena realności przedsięwzięcia : Nasza firma skupi kilku infobrokerów. Naszym zadaniem będzie tworzenie materiałów dziennikarskich, a następnie sprzedaż ich poszczególnym grupom medialnym. Nasze mocne strony: -Niezależność -Rzetelność -konkurencyjne materiały -konkurencyjne ceny                      Mamy szansę zostać liczącą się na rynku grupą medialną.  Rynek informacji jest ciągle nienasycony, brakuje na nim rzetelności, my będziemy sprzedawać interesujące fakty, przedstawione czytaj dalej »

Czynniki sukcesu przedsięwzięcia, czyli rola lidera i menadżera.

Czym różni się menedżer od lidera? Istnieje wiele różnic, jak i podobieństw między tymi dwoma określeniami, dlatego często w realnym świecie są one mylone. Lider to osoba, która przede wszystkim: Przewodzi organizacją Tworzy wizje Jest motorem sprawczym zmian Określa kierunek zmian, tworzy plany strategiczne umożliwiające przeprowadzenie zmian Jednoczy ludzi wokół ważnych idei, wartości Kładzie nacisk na inspirowanie czytaj dalej »

Rozliczenia z ZUS i Urzędem Skarbowym

Rejestracja firmy: Obowiązkiem przedsiębiorcy jest zgłoszenie działalności gospodarczej w gminie oraz zgłoszenie płatnika składek (wniosek CIDG, który możliwy jest do wypełnienia online).  Wciągu 7 dni od rozpoczęcia działalności należy zgłosić się do ubezpieczeń społecznych w ZUS (można zrobić to przez internet). Obowiązkowe ubezpieczenia społeczne to emerytalne (wysokość składki: 19,52% podstawy wymiaru stawki; wysokość składki: 98,38zł) czytaj dalej »

Księgowość

Opodatkowanie działalności gospodarczej dzieli się na opodatkowanie : Na  zasadach ogólnych: -Skalę podatkową 18% i 32%  (dla osób fizycznych) -Skalę podatkową jednolitą 19 % (CIT czyli dla firm) Podmiotem opodatkowania jest osoba fizyczna, spółki cywilne osób fizycznych, spółki osobowe.   Zryczałtowane formy opodatkowania: -Ryczałt od dochodów ewidencjonowanych Podmiotem jest osoba fizyczna, spółki cywile osób fizycznych, czytaj dalej »

Źródła finansowania

Nasza firma pozwala nam na zminimalizowanie potrzebnych, dodatkowych  środków pieniężnych. Do wykonywania zawodu potrzebne jest nam głównie komputer z dostępem do internetu, aparat fotograficzny i telefon komórkowy co składa się na nasz wkład własny. Jedynym dodatkowym kosztem jest opłata za wynajmowanie pomieszczenia potrzebnego nam do spotkań( aby zmniejszyć koszta wybraliśmy sale w szkole publicznej).

Reklama

W naszej firmie reklama to dość ciężka sprawa. Każdy z nas pod tym względem może liczyć  tylko na siebie, ponieważ jego reklamą będą jego teksty. Brana pod uwagę będzie także aktywność na rynku pracy i rzetelność jej wykonywania. Nie będziemy inwestować pieniędzy w reklamę fizyczną, ponieważ w naszym interesie to się nie sprawdzi. Będziemy prowadzić stronę czytaj dalej »

Konkurencja

Naszą konkurencją są pracownicy lokalnych mediów.  Aby  nasze artykuły zostały kupione i opublikowane musimy działać szybko, sprawnie i sprytnie.

Kontrakt

Decyzje

Jak to czasem bywa, że pracując w grupie, trzeba podejmować wspólne decyzje. Nasza spółka nie ma z tym problemów ponieważ większość wykonywanej pracy jest samodzielna i na własny rachunek. Kiedy jednak coś dotyczy nas wszystkich kontaktujemy się ze sobą żeby wspólnie przedyskutować pomysł czy problem. Ciekawe pomysły rozpatrujemy, aby potem wprowadzić je w życie. Kiedy czytaj dalej »

Konflikty

Jak wiadomo każdy jest inny i każdy ma swoje zdanie. Pracując w grupie zawsze występują różnice w poglądach i czasem prowadzi to do konfliktów. Nasza grupa dziennikarzy spędza ze sobą dużo czasu, przy czym często rozmawiamy. Daje nam to możliwość szybkiego dojścia do porozumienia ponieważ akceptujemy odmienny punkt widzenia każdego z nas. Przez właściwy podział czytaj dalej »

css.php