Ocena realności przedsięwzięcia

Nasze mocne strony: – jesteśmy nową, oryginalną firmą – brak wielu podobnych firm – zapewniamy miejsce nauki i relaksu w jednym – propagujemy kulturę Nasze słabe strony: – jest kilku pracowników, co może stworzyć chęć dążenia jednego z nich do samodzielnego prowadzenia firmy – dochody dzielimy na 5 osób – przejście pracowników do konkurencji Nasze czytaj dalej »

Menadżer a lider

Zadania menadżera to przede wszystkim: -Zarządzanie -Tworzenie systemów -Przyczynianie się do stabilizacji życia w organizacji -Określanie planów i programów działania -Organizacja procesów, struktur i hierarchi -Nacisk na inspirowanie i motywowanie do zmian, bezpośrednią komunikację -Nacisk na zmiany ewolucyjne -Zmiany wprowadza odgórnie -Jego wpływ na innych uzależniony jest w dużej mierze od formalnego umocowania i pełnomocnictwa czytaj dalej »

Rozliczenia z ZUS i Urzędem Skarbowym

ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) – państwowa instytucja publicznoprawna realizująca zadania z zakresu ubezpieczeń społecznych w Polsce. Jest jednostką sektora finansów publicznych. Z ZUS’u otrzymujemy: – emerytury – renty – zasiłki (chorobowe, wypadkowe) – świadczenia – dodatek kombatancki Rejestracja do ubezpieczeń zarówno do ZUS jak i do KRUS odbywa się w dwóch krokach. Pierwszy jest przy czytaj dalej »

Podstawy księgowości i finansów

Czy jest różnica pomiędzy pojęciem rachunkowość a księgowość? Księgowość jest elementem składowym rachunkowości, a ponieważ jest ona podstawowym członem rachunkowości, dlatego w praktyce niesłusznie utożsamia się pojęcie rachunkowości i księgowości. Księgowość stanowi część rejestracyjną rachunkowości. Co to jest podatek VAT? Podatek od towarów i usług (zwany skrótowo VAT lub PTU) jest głównym źródłem dochodów budżetu. czytaj dalej »

Księgowość przedsięwzięcia

Opodatkowanie działalności gospodarczej dzieli się na opodatkowanie : Na zasadach ogólnych: -Skalę podatkową 18% i 32% -Skalę podatkową jednolitą 19 % Zryczałtowane formy opodatkowania: -Ryczałt od dochodów ewidencjonowanych -Karta podatkowa

Biznesplan

Biznesplan jest nieformalnym narzędziem planistycznym, w którym zawierają się wszelkie ważne szczegóły na temat sposobu wprowadzenia danej usługi lub produktu na rynek. W skład niego wchodzi np. harmonogram wykorzystania zasobów kapitałowych czy oszacowanie zysków, które można by osiągnąć. Zawiera w sobie także zadania i cele, które przedsiębiorca chce osiągnąć, analizę rynku będącego w otoczeniu przedsiębiorstwa, czytaj dalej »

E-promocja

Mamy zamiar utworzyć naszą stronę internetową oraz fanpage na portalu społecznościowym – Facebook oraz Instagram.

Promocja

W ramach promocji, będziemy rozdawać ulotki na ulicach. W pierwszym tygodniu działalności zaoferujemy -30% na kawę i ciasta w naszym lokalu. W dniu otwarcia przejdziemy ulicami Bydgoszczy rozdając darmowe babeczki i kawę w kubeczkach oraz nasze wizytówki.

Działania marketingowe

•reklamy graficzne ( ulotki, tablice reklamowe, billboardy, citylighty, słupy ogłoszeniowe, wiaty przystankowów, kioski, tablice elektronicznych) •zarządzanie stroną internetową firmy; •e-mail marketing – wysyłka wiadomości elektronicznych, w tym, newsletterów, emaili promocyjnych lub informacyjnych; •social media marketing – wykorzystywanie sieci społecznościowych w komunikacji z klientami; •reklama na portalach oferujących zakupy grupowe; •reklama telewizyjna; •reklama radiowa; •reklama prasowa

Źródła finansowania

Istnieje wiele źródeł finansowania m.in : oszczędności,dochodów z pracy własnej, sprzedaży składników majątkowych (np. nieruchomości, samochodu), zysku, który udało nam się wypracować z innej działalności, Kredyty bankowe, Leasing, Pożyczki prywatne (rejestrowane i nierejestrowane), dotacje i granty inwestycyjne pochodzące ze źródeł publicznych, w tym środki z funduszy unijnych oraz z urzędów pracy

css.php