Zakładanie przedsiębiorstwa

Pomysł jest najważniejszą rzeczą, by rozpocząć swoją działalność. Jednak, aby firma zaczęła wreszcie funkcjonować sam pomysł nie wystarczy, trzeba jeszcze załatwić pewne formalności. Pierwszym i podstawowym krokiem jest wizyta w Urzędzie Miasta. Udajemy się tam w celu złożenia wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Następnie należy odwiedzić Urząd Skarbowy, by otrzymać Numer Identyfikacji Podatkowej. gdy już to załatwimy, kolejnym ważnym posunięciem jest udanie się do Głównego Urzędu Statystycznego. wydaje on tzw. REGON, czyli dziewięciocyfrowy numer podmiotu gospodarki narodowej w Krajowym Rejestrze Urzędowym Podmiotów Gospodarki Narodowej. Ważnym elementem podczas zakładania własnej działalności gospodarczej jest utworzenie dla niej konta bankowego, na które będą wpływać wszystkie przychody. Po 7 dniach od momentu założenia działalności należy zgłosić się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, aby zarejestrować przedsiębiorcę i pracowników.

2 Komentarzy

 • Janusz Ż.
  25 maja 2014 - 09:54 | Permalink

  Tworzycie interesujące dokumenty o poszczególnych elementach projektu. :)

 • 13 czerwca 2014 - 12:57 | Permalink

  Założenie własnego przedsiębiorstwa jest związane ze spełnieniem wielu formalności. Jednak jeżeli ma się dobry pomysł na własny biznes, warto zaryzykować i spędzić kilka godzin „przy okienku”.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php