Blogi 2.0 – wielkie otwarcie
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Ruszamy! Długo oczekiwane blogi w Szkole z klasą 2.o wystartowały!

Ruszamy! Długo oczekiwane blogi w Szkole z klasą 2.o wystartowały!

Mogą je zakładać uczniowie wszystkich poziomów edukacyjnych ze szkół biorących udział w programie. Są miejscem przeznaczonym głównie na opisy działań: lekcji, debat, ćwiczeń, zadań, projektów, a także na zamieszczanie materiałów edukacyjnych i spostrzeżeń związanych z udziałem szkoły w programie. Jeden regularnie prowadzony przez uczniów blog (który zdobędzie przynajmniej jedną odznakę semestralną) będzie niezbędny szkole do uzyskania Certyfikatu 2.0. Warto zatem założyć go już dziś i włączyć uczniów do całoszkolnej przygody z TIK.

 

Co warto wiedzieć przed założeniem bloga? Przeczytajcie tutaj.

JAK ZAŁOŻYĆ BLOG W SZKOLE Z KLASĄ 2.0?


  • Jeśli macie już konto na Edutuba.pl możecie przejść do instrukcji, która pomoże Wam szybko i sprawnie założyć blog w nowej edycji Szkoły z klasą 2.0 2012-2013.
Jeśli macie konto, ale nie pamiętacie loginu, napiszcie do nas na adres: blogi2zero@gmail.com - chętnie go Wam przypomnimy. W mailu podajcie imię i nazwisko i szkołę.
  • Jeśli nie macie jeszcze konta na Edutuba.pl przejdźcie tutaj, aby dowiedzieć się, jak się zarejestrować i jak następnie założyć blog na ten rok szkolny.

Jeśli chcecie prowadzić blog grupowo, skorzystajcie z tej strony. Zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące bloga prowadzonego w kilka osób.

Wszystkim blogerom na początek przygody polecamy poradniki „Pierwsze kroki na blogu”.  To pozycja obowiązkowa!

Nauczycieli zaś (zwłaszcza koordynatorów i opiekunów blogów) zachęcamy do zapoznania się z artykułem „O blogach w Szkole z klasą 2.0″ oraz do zapisania się do Wirtualnej pracowni „Blogi”Jej opiekunem jest Danuta Chwastek, polonistka, blogerka i szkolny opiekun blogów uczniowskich, która chętnie dzieli się z nauczycielami swoim doświadczeniem w pracy z blogującymi uczniami w szkole. Ekpertem pracowni jest Lechosław Hojnacki, zaś jej Patronem prof. Jerzy Bralczyk.

 

 

css.php