Filmowa przygoda w Bochni
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

fot. blogiceo.nq.pl/sp2bochnia/

„Oskarowa noc” za nami, a tymczasem w Bochni, w Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie także wzięli się za filmowanie – od początku lutego w ich szkole odbywają się profesjonalne warsztaty filmowe! Jak możecie sobie wyobrazić te niezwykłe zajęcia wprowadzają w życie młodych filmowców spore zamieszanie, oto fragment:

„Aż 5 godzin pracowaliśmy z profesjonalnym sprzętem aby nasze dzieło było niepowtarzalne. Nie dość, że sami musieliśmy obsłużyć każde urządzenie, to jeszcze właśnie „MY” byliśmy w tym filmie aktorami. Uwierzcie, to było bardzo ekscytujące!”

Bycie filmowcem to wielka przygoda, ale też sporo pracy – uczniowie z podstawówki w Bochni dobrze o tym wiedzą. A jeśli chcecie poznać więcej szczegółów oraz zobaczyć ich w ferworze filmowych zmagań odwiedźcie ich blog TIKUŚ w „dwójce”. Zobaczcie galerię świetnych zdjęć, sprawdźcie czego dowiedzieli się na pierwszym spotkaniu, jak pisali scenariusz i dlaczego podczas kręcenia scenek mieli kilkanaście dubli.

Warsztatowo-filmowo zrobiło się także w Gimnazjum nr 22 w Bydgoszczy:

„Jesteśmy podzieleni na teamy 4- osobowe, w których realizowaliśmy już kilka zadań. Najpierw oczywiście trochę teorii, doświadczeń, nauki obsługi kamery. Potem pojedyncze zadanie do realizacji na korytarzu i pierwsze wspólne omawianie plusów i minusów nagranych scen.Musieliśmy najpierw oswoić się z „okiem”. Wbrew pozorom to wcale nie jest takie proste!”

Gimnazjaliści są dopiero na początku filmowej drogi – tak przynajmniej wynika z wpisów na blogu, ale także zajrzyjcie na ich blogNa obu blogach zostawcie swój komentarz, zapytajcie o szczegóły, które Was interesują i koniecznie pochwalcie za ich pracę. Polecamy!

 

css.php