31 sierpnia – międzynarodowy Blog Day
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (2 votes cast)

Pod koniec wakacji każdego roku, na całym świecie jest obchodzony Blog Day – także w Polsce. Akcja powstała z myślą o integracji blogerów o różnych zainteresowaniach, pasjach.

 

zdjęcie: Flickr.com Kris Olin, CC BY-NC-SA 2.0

zdjęcie: Flickr.com Kris Olin, CC BY-NC-SA 2.0

 

Zasady Blog Day są bardzo proste (podaje je blox.blox.pl/html):

  • Znajdź 5 blogów, które wydają Ci się interesujące.
  • Powiadom 5 innych Blogerów, że zapraszasz ich do zabawy w BlogDay 2013.
  • Napisz krótki opis polecanych blogów i zamieść link do nich.
  • Opublikuj wpis w BlogDay (31 sierpnia).
  • Użyj tagu BlogDay.

 

CEO-wą przygodę z blogami w prowadzonych przez nas programach rozpoczęliśmy w 2010 roku. I choć początkowo część uczniów i nauczycieli podchodziła do „projektowych blogów” jak do jeża (- nie umiem pisać na żądanie; zdecydowanie lepiej uczę się korzystając z własnych, sprawdzonych metod, np. notatek w zeszycie), to jednak szybko okazywało się, że blog to uniwersalne miejsce dostępne dla wszystkich uczestników projektu, na którym w każdej chwili można umieścić wyniki swoich obserwacji, podzielić się nimi z grupą, wrzucić zdjęcia oraz omówić – wirtualnie – kolejne fazy działań. Wszystko zaś podesłać jako link nauczycielowi, który równie szybko skomentuje uczniowskie pomysły i zainspiruje do kolejnych.

Dlatego mamy nadzieję, że w nadchodzącym roku szkolnym – podobnie jak w latach poprzednich – Wasze blogi zapełnią się wpisami. Licznymi, że wspólnie z nami będziecie odkrywać ich możliwości oraz opisywać Wasze przygody z nowymi technologiami (i nie tylko). Zanim jednak przystąpicie do pracy przeczytajcie tekst przygotowany przez eksperta programu „Szkoła z klasą 2.0″, który podpowiada, jak nie wpaść w blogowe pułapki.

Gimnazjalistów zapraszamy zaś do  prowadzenia projektowych działań na blogu. Pamiętajcie: projekt na blogu to strzał w dziesiątkę!

31 sierpnia - międzynarodowy Blog Day, 7.0 out of 10 based on 2 ratings

 

css.php