Samouczki – zobacz koniecznie!
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)

Jak stosować blog? Jak pracować w chmurze? Jak przygotować prezentację? Jak nie łamać prawa autorskiego? Zapraszamy wszystkich nauczycieli do skorzystania z minikursów użycia TIK na lekcjach.

samouczki

W naszych materiałach edukacyjnych staramy się polecać jak najwięcej typowych samouczków do aplikacji przydatnych dla nauczycieli różnych przedmiotów. Omawiamy je na stronie internetowej programu oraz platformie e-learningowej. Oprócz tego postawiliśmy stworzyć samouczki, które stanowią nie tyle instrukcje obsługi, ile minikursy różnych programów i aplikacji pogrupowanych tematycznie.

Świadomie rzucamy ich użytkowników na głęboką wodę, zachęcając do zastosowania danej aplikacji przed przeczytaniem, jak działa. Taka formuła spełnia dwa założenia. Po pierwsze działa według metodologii uczenia się osób dorosłych, zgodnie z którą lepiej zapamiętujemy rzeczy wpisane w nasze osobiste doświadczenie. Po drugie przypomina trochę sposób, w jaki korzystają z technologii tzw. cyfrowi tubylcy. Warto spróbować swoich sił w  uczeniu się w stylu XXI wieku – metodą prób i błędów, bez definicji, tak, jak to robi większość dzisiejszych uczniów.

Nasze interaktywne samouczki dostępne są na platformie samouczki.ceo.org.pl. Można z nich korzystać zarówno na komputerach stacjonarnych i laptopach, jak i  urządzeniach mobilnych oraz czytnikach ebooków. Staraliśmy się, żeby mogły z nich korzystać również osoby niepełnosprawne.

Zuzanna Michalska

fragment artykułu z materiałów na konferencję otwierającą

[pobierz całość]

Samouczki - zobacz koniecznie!, 5.5 out of 10 based on 2 ratings

 

css.php