Korczakowcy na tropie praw autorskich!
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

malikorczakowcy2

blogiceo.nq.pl/malikorczakowcy

Prawa autorskie to niełatwy temat. Wiemy o tym wszyscy i to samo stwierdzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 146 w Warszawie.

Pani Aneta Zawistowska na blogu Czytelnia Korczakowców pisze, że w ramach podsumowania I semestru wśród uczniów została przeprowadzona ankieta na temat Kodeksu 2.0. Uczniowie mieli za zadanie wybrać, który spośród punktów kodeksu uważają za najtrudniejszy. Zdecydowana większość głosów została oddana na punkt: Nie kopiujemy i nie przywłaszczamy sobie cudzych prac, zawsze podajemy źródło.

Pani Aneta błyskawicznie odpowiedziała na potrzeby swoich uczniów i w klasach 4-6 zorganizowała lekcje dotyczące praw autorskich. W klasie 5 lekcję na temat wyszukiwania grafik na wolnych licencjach prowadzili Zosia i Kamil. W jej trakcie odbyły się również ćwiczenia praktyczne – uczniowie tworzyli plakaty z okazji Światowego Dnia Mokradeł wykorzystując zdjęcia na CC i prawidłowo je opisując. Ich prace możecie zobaczyć tutaj. :)

Jeżeli Wy również macie problemy ze zrozumieniem praw autorskich zapraszamy Was do naszej serii wpisów Prawa autorskie na blogach.

Korczakowcy na tropie praw autorskich!, 10.0 out of 10 based on 1 rating

 

css.php