Młodzi bibliotekarze z Sosnowca
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)

Czy szkolna biblioteka może być prowadzona przez uczniów? Początkowo wydaje się to niemożliwe, jednak okazuje się, że w Niepublicznym Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu taka biblioteka działa już od trzech lat! Jak to się zaczęło?

taktika2

blogiceo.nq.pl/taktika

Biblioteka od początku do końca została stworzona przez uczniów gimnazjum. To oni przygotowali pomieszczenie i jego wystrój, a także regały na książki. Spośród siebie wybrali również osoby odpowiedzialne za bibliotekę i dyżury na przerwach, a teraz prowadzą szkolenia dla następców. Jednak to nie wszystko! W końcu każda biblioteka musi posiadać księgozbiór. ;) Dlatego młodzi bibliotekarze dwukrotnie zorganizowali akcję Przynieś książkę do biblioteki polegającą na zachęceniu wszystkich uczniów do podarowania szkolnej bibliotece swoich książek, które uważają za niepotrzebne. Akcja była tak dobrze przygotowana, że włączyli się w nią rodzice, nauczyciele, samorząd, a także lokalne instytucje, wydawnictwa oraz autorzy książek!

Jesteście pod wrażeniem? My, tak! Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej na temat tego jak działa biblioteka prowadzona przez uczniów z Sosnowca oraz jakie są ich kolejne plany na akcje związane z promocją czytania to koniecznie zajrzyjcie do tego wpisu z bloga TakTIKa, czyli Szkoła z Klasą 2.0 w NG 1.

Młodzi bibliotekarze z Sosnowca, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

 

css.php