Odwracamy przyrodę z Korczakowcami!
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Odwrócone lekcje stają się co raz bardziej popularne w szkołach z klasą! Można o nich przeczytać, między innymi na blogach prowadzonych przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 146 w Warszawie.

korczakowcy

blogiceo.nq.pl/malikorczakowcy

W II semestrze pani Aneta Zawistowska postanowiła przeprowadzić z uczniami serię odwróconych lekcji na przyrodzie. Pierwszym tematem do omówienia były składniki odżywcze. Uczniowie dostali od pani Anety materiały i ćwiczenia, z których musieli się dowiedzieć, jaką pełnią one rolę w naszym organizmie. Nowo zdobytą wiedzę uczniowie utrwalali już w szkole za pomocą specjalnych ćwiczeń – wypełniali karty pracy, wykonywali interaktywne zadania, np. poszukiwali białek, sprawdzali, które składniki odżywcze występują w różnych produktach itp. Czy było ciężko? Dowiecie się tego z relacji Zosi.

Obecnie uczniowie pani Anety przygotowują się do kolejnej odwróconej lekcji! Tym razem będą oni zgłębiać wiedzę na temat Morza Bałtyckiego oraz okolic Słowińskiego Parku Narodowego. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o planowanych zajęciach i przygotowaniach do nich koniecznie zajrzyjcie do tego wpisu z bloga Czytelnia Korczakowców.

Wygląda na to, że odwrócone lekcje to świetna zabawa! :) Co Wy o nich sądzicie?

Odwracamy przyrodę z Korczakowcami!, 10.0 out of 10 based on 1 rating

 

css.php