Uczymy się ucząc innych
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Kalina i Ola ze Szkoły Podstawowej w Skokowej postanowiły sprawdzić czy uczenie innych jest dobrym sposobem na nauczenie się czegoś samemu. Postanowiły samodzielnie przeprowadzić lekcję matematyki i nauczyć swoich kolegów oraz koleżanki, jak mierzyć kąty. Żeby było ciekawiej swoje zajęcia postanowiły odwrócić :)  Jak to dokładnie wyglądało?

Dziewczynki przygotowały specjalny filmik, w którym pokazują jak mierzy się kąty za pomocą kątomierza. Ten materiał musieli obejrzeć przed lekcją wszyscy uczniowie klasy IV. Parę dni później odbyła się lekcja poprowadzona przez Kalinę i Olę, na której, wraz ze swoimi rówieśnikami, ćwiczyły mierzenie kątów w praktyce. Dziewczynki przygotowały także karty pracy, zadania i pytania dla uczniów, a na koniec podsumowały całe zajęcia. Jak to wszystko wyglądało? Zobaczcie ich filmową relację z lekcji!

YouTube Preview Image

Teraz kolejne uczennice, Hania, Dorotka i Sabina, przygotowują się do poprowadzenia następnej odwróconej lekcji. Tym razem tematem będą prostokąty i kwadraty. Jeżeli chcecie zobaczyć ich filmik instruktażowy, koniecznie zajrzyjcie na bloga Czytam więc myślę. Na pewno się nie zawiedziecie tym, co tam znajdziecie. :)

Uczymy się ucząc innych, 10.0 out of 10 based on 1 rating

 

css.php