Biblioteki nocą
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

NOC BIBLIOTEK_logo_kolor_rgb

Od początku tej edycji Szkoły z Klasą 2.0 w szkołach dzieje się wiele wspaniałych czytelniczych akcji. Możecie przeczytać o nich między innymi na naszym blogu w dziale Czytamy. Szkoły wpadły m.in. na pomysł zapraszania uczniów na wspólne, nocne czytanie książek. Teraz biblioteki szkolne mają możliwość włączyć się w ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek” i zaprosić uczniów, nauczycieli, rodziców i mieszkańców okolic na noc pełną atrakcji.

Nocy Bibliotek to impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać, podczas której w atrakcyjny i ciekawy sposób zostaną zaprezentowane ich zbiory oraz oferta edukacyjno-kulturalna. Akcja odbędzie się w sobotę 30 maja 2015 r. w bibliotekach publicznych i szkolnych w całej Polsce.

Jeżeli chcecie zgłosić Waszą szkolną bibliotekę do udziału w tym wydarzeniu, zapraszamy do wypełnienia specjalnego formularza. Aby sprawdzić, czy w Waszej okolicy któraś z bibliotek włączyła się w akcję, możecie spojrzeć na Mapę Nocy Bibliotek – łatwo z niej przejść do zapowiedzi wydarzeń w bibliotekach.

Nocy Bibliotek będzie towarzyszyć akcja Przynieś książkę do biblioteki – biblioteki zgłaszają podczas rejestracji książki poszukiwane przez czytelników, a odwiedzający mogą przekazywać już przeczytane pozycje ze swoich zbiorów.

Wszystkie informacje oraz inspiracje dotyczące organizacji Nocy Bibliotek, a także kontakt do Organizatorów akcji znajdziecie na stronie wydarzenia: www.nocbibliotek.org.

Patronem honorowym akcji jest Minister Edukacji Narodowej.

Biblioteki nocą, 10.0 out of 10 based on 1 rating

 

css.php