O Ameryce Południowej i prawach człowieka w Lipniku
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

kwadrans2

blogiceo.nq.pl/kwadrans

Czy wszyscy jesteśmy świadomi tego jakie prawa przysługują każdemu człowiekowi? A czy wiemy jakie zależności istnieją pomiędzy Europą, a Ameryką Południową? Te trudne tematy postanowiły poruszyć uczennice Gimnazjum z Lipnika podczas lekcji, które przeprowadziły dla swoich koleżanek i kolegów.

Pierwszą lekcję przygotowały Zuzanna i Melania. Dziewczynki podczas swoich zajęć chciały przybliżyć swoim rówieśnikom kontynent Ameryki Południowej, ale także zależności jakie łączą go z nami. Swoje zajęcia rozpoczęły od burzy mózgów, a następnie przeszły do ćwiczeń w parach. Poruszyły temat drogi jaką przebywają z Ameryki Południowej do Europy banany i wpływu jaki my, konsumenci, mamy na ludzi zajmujących się ich produkcją i eksportem. Jesteście ciekawi czego się dowiedzieli na ten temat? Zajrzyjcie do blogowej relacji z tych zajęć.

Drugą lekcję metodą uczymy innych poprowadziły Paulina i Oliwia, a jej tematem były prawa człowieka. Dziewczynki przygotowały prezentację oraz ćwiczenia, które pokazały uczniom, że prawa człowieka nie we wszystkich krajach są respektowane, a także wspólnie z klasą zastanawiały się, jak my możemy się temu przeciwstawić i temu zapobiegać. To trudny temat, ale dziewczynki świetnie sobie z nim poradziły. Przekonacie się o tym czytając ich wpis na blogu Kw@drans, a także relację ich nauczycielki pani Urszuli Kucały  z bloga Oko Lipnika.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o innych ciekawych lekcji i projektów realizowanych w Gimnazjum w Lipniku to koniecznie zajrzyjcie na oba blogi. Z pewnością znajdziecie tam wpisy, które Was zainteresują. :)

O Ameryce Południowej i prawach człowieka w Lipniku, 10.0 out of 10 based on 1 rating

 

css.php