Nie pozwólmy, aby zasypały nas odpady!
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

przyroda12

blogiceo.nq.pl/przyroda

Czy odpowiednio dbamy o nasze środowisko? Jak powinno się prawidłowo segregować śmieci? Czy zanieczyszczenia mają wpływ na nasze otoczenie? Na te i inne pytania postanowili odpowiedzieć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie realizując projekt Nie pozwólmy, aby zasypały nas odpady.

Na początku mali ekolodzy postanowili sprawdzić, jak długo rozkładają się odpady – w doniczkach zasypali ziemią ogryzek od jabłka, skórkę z banana, plasterek pomidora oraz fragment ręcznika papierowego. Jesteście ciekawi jakie były wyniki tego doświadczenia? Zajrzyjcie do tego wpisu. :) Uczniowie badali także wpływ rożnych substancji, takich jak sól, płyn do mycia naczyń oraz czysta woda, na wzrost rzeżuchy. W międzyczasie zbierali informacje na temat segregacji śmieci – wszystko po to żeby dowiedzieć się, jak robić to prawidłowo! Przygotowali specjalne zakładki do książek, z informacjami o tym do jakich pojemników powinno wrzucać się określone odpady, dawali drugie życie odpadom przygotowując z nich inne przydatne przedmioty, np. pojemnik na ołówki. Przeprowadzili również lekcje na temat segregacji śmieci dla swoich rodziców oraz młodszych kolegów i koleżanek.

Czy Wy wiecie jak segregować śmieci i dbać o nasze środowisko? Jeżeli macie jakieś wątpliwości to koniecznie zajrzyjcie na bloga Czytamy i odkrywamy z TIK. Jest to wspaniała skarbnica ekologicznej wiedzy! :)

Nie pozwólmy, aby zasypały nas odpady!, 10.0 out of 10 based on 1 rating

 

css.php