Festiwalowy szał, czyli jak uczycie (się) w SzK 2.0
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Koniec roku szkolnego to okres, kiedy w szkołach odbywa się wiele ciekawych imprez. W szkołach z klasą jedną z nich jest Festiwal 2.0. Od jakiegoś czasu na blogach pojawiają się relacje z tego wydarzenia, a my postanowiliśmy zebrać najciekawsze z nich w jednym wpisie. :) Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

Międzyprogramowy festiwal w Gdyni

czytanienakreca4

W Szkole Podstawowej nr 23 w Gdyni połączono podsumowanie działań w dwóch programach: Szkole z Klasą 2.0 oraz WFie z Klasą. Podczas festiwalu można było wziąć udział w międzyklasowym konkursie na Cyfrowego Komandosa, obejrzeć pokazy UFoNów, a także odwiedzić stanowiska uczniowskie, na których zostały zaprezentowane efekty pracy w różnych ścieżkach edukacyjnych. Dla wszystkich miłośników sportu przygotowano liczne zabawy oraz rozgrywki sportowe. Więcej na temat tego festiwalu przeczytacie na blogu Czytanie nakręca :) Blog Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni.

fot. blogiceo.nq.pl/czytanienakreca

Rodzinny festiwal w Wejherowie

malinaukowcy4

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wejherowie festiwal był prawdziwym szkolnym świętem. Na podwórku przed budynkiem swoje stanowiska rozłożyli uczniowie szkoły podstawowej oraz liceum, a efekty ich prac oglądali rodzice, dziadkowie oraz inni zaproszeni goście. Podczas imprezy uczniowie z bloga Naukowcy z SP11 czytają i odkrywają zaprezentowali działania ze ścieżki uczymy innych. Na ich stanowisku każdy mógł poćwiczyć swój mózg i zmierzyć się różnymi łamigłówkami, labiryntami i krzyżówkami ;) Każdy uczestnik festiwalu mógł również wziąć udział w loterii fantowej, obejrzeć pokaz straży pożarnej oraz wystąpienia szkolnego chóru.

fot. blogiceo.nq.pl/malinaukowcy

Otwarty festiwal w Tarnowie

odkrywamy4

Na pomysł połączenia Festiwalu 2.0 z Dniem Otwartym wpadli nauczycieli i uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. W ten oto sposób swoje działania zaprezentowali gimnazjalistom z innych szkół i zachęcili ich do nauki w swoim liceum. Gimnazjaliści mogli zobaczyć wirtualne laboratoria fizyczne, wziąć udział w doświadczeniach i badaniach z nauk przyrodniczych, a także odwiedzić szkolną bibliotekę, w której członkowie Klubu Przyjaciół Książki przygotowali aktywności związane z czytaniem. Swoje działania licealiści z Tarnowa zaprezentowali na blogu Co u nas słychać? V LO Tarnów. Koniecznie tam zajrzyjcie!

fot. blogiceo.nq.pl/odkrywamy

Marsjański festiwal w Rybniku

pegazik27

Fotograficzne zagadki, prezentacja UFoNów, ptasie gry to tylko część z atrakcji, w których można było wziąć udział podczas Festiwalu 2.0 w w Rybniku. W Szkole Podstawowej nr 20 można też było uczestniczyć w odkrywaniu tajemnic kodów QR, a największą popularnością cieszyło się budowanie marsjańskich lądowników. Pojazdy wraz z kosmonautami – surowymi jajkami – od razu wykonywały swój pierwszy, próbny lot. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego festiwalu to koniecznie zajrzyjcie na bloga Peg@zik.

fot. blogiceo.nq.pl/pegazik2

 

A jak wyglądał Festiwal 2.0 w Waszej szkole? Z chęcią o tym przeczytamy  :)

Festiwalowy szał, czyli jak uczycie (się) w SzK 2.0, 10.0 out of 10 based on 1 rating

 

css.php