Panel zarządzania i co dalej?
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Po założeniu bloga i zalogowaniu się pierwszym widokiem jest panel administracyjny bloga. Jak sobie z nim poradzić?

Klikasz w Moje  witryny  i wybierasz panel  główny bloga (kokpit), który chcesz edytować, wprowadzać nowe wpisy, itd. Znajdziesz się w ten sposób   w  głównym panelu administracyjnym. Dla osób, które mają tylko jednego bloga panel administracyjny widoczny jest od razu po zalogowaniu.

 

 

Zanim zaczniesz umieszczać wpisy – przygotuj blog do pracy.

 

Ogólne ustawienie bloga:

 

Kliknij po lewej stronie w pozycję w menu Ustawienia – ogólne – tutaj będziesz mógł zmienić wyjściowe ustawienia bloga – np. tytuł.

 

 

kliknij w obrazek, aby go powiększyć

  • W ustawieniach ogólnych (1) określisz tytuł witryny (2) który będzie widoczny na Twoim blogu oraz opis (3) – również publikowany na stronie

 

Ustawienie komentarzy

Kliknij po lewej stronie w pozycję w menu Ustawienia – komentarze - tutaj będziesz mógł zmienić ustawienia bloga odnośnie komentarzy:

 

 

kliknij na obrazek, aby go powiększyć

 

  • W Ustawieniach – komentarze określisz w jaki sposób będą wyświetlane komentarze na Twoim blogu. Aby komentarze były w ogóle widoczne musi być zaznaczona opcja (1) - Zezwól na komentowanie nowych artykułów. Jeżeli chcesz, aby pojawiające się komentarze nie były trollowymi wpisami (mało wartościowe komentarze, pod którymi zazwyczaj nikt nie chce się podpisać jako ich autor) zaznacz opcję „Autor komentarza musi wprowadzić swój podpis i e-mail” (2). Jeśli jednak chcesz mieć pełną kontrolę nad opublikowanymi komentarzami do wpisów na blogu koniecznie zaznacz opcję „administrator musi go zatwierdzić” (3).

 

PAMIĘTAJ: jeśli zaznaczyłeś opcję zatwierdzania komentarzy nie zapomnij o ich akceptowaniu. Jak to zrobić ?

W menu po prawej stronie znajdź pozycję „Komentarze” – kliknij i zobacz czy w opcji „oczekujące” znajdują się jakieś wpisy. Jeśli tak – zobacz czy warto je zaakceptować czyli upublicznić na swoim blogu.

Ustawienia filmów – czyli Video Quicktags

Po prawej stronie klikając w Ustawienia zobaczysz opcję Video Quicktags - to narzędzie służy do umieszczania w postach Twojego bloga filmów z takich portali jak: YouTube, Vimeo, Google Video, Veoh, DailyMotion i wiele innych.

 

kliknij na obrazek, aby go powiększyć

 

W kolumne Media Type są wypisane wszystkie możliwe źródła, z których może pochodzić film, a więc YouTube, Vimeo, Google Video. Większość z nich to nazwy portali internetowych, jednak ostatnie trzy pozycje (FLV, Quicktime i Generic Video File) odnoszą się do formatu pliku, nie do strony internetowej. Interesuje nas to w przypadku, gdy chcemy umieścić link do filmu, który jest na innej niż wymienione wcześniej strony.

Druga kolumna Show Editor Button jest bardzo ważna – w poście będziemy mogli zamieścić jedynie filmy z zaznaczonych w tej kolumnie stron.

Trzecia i czwarta kolumna to odpowiednio domyślna szerokość i wysokość publikowanych przez nas filmów. Uwaga: są to wymiary domyślne, można je zmienić podczas publikowania wpisu, bez konieczności wracania do widoku ustawień.

Piąta kolumna Keep Aspect Ratio służy zachowaniu odpowiednich proporcji między szerokością i wysokością. Kiedy pole w tej kolumnie jest zaznaczone, wystarczy wpisać jeden z wymiarów, a drugi automatycznie się dopasuje.

 

Ustawienia opcji Video Quicktabs ułatwią Ci później umieszczenie filmów we wpisach – zobacz jak to zrobić.

 

css.php