Strony na blogu
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Tworzymy stronę

Do czego służą strony na blogu:

  • za ich pomocą można stworzyć menu poziome bloga
  • do utworzonej strony można linkować w tekście wpisu, wystarczy podać do niej link

Co oznacza pojęcie strona na blogu? To po prostu statyczne strony, które wyświetlają wprowadzoną treść. Za pomocą stron możecie zbudować tzw. menu bloga.

Jeśli zaprojektowałeś w  menu takie pozycja jak: O mnie, Mój projekt, Kontakt – wystarczy zbudować strony z takimi tytułami.

 

 

1. Kliknij w menu po lewej stronie na pozycję Strony, a następnie w Dodaj nową

 

 

Teraz możesz zacząć tworzyć stronę, np. Mój projekt

 

 

2. Wprowadź tytuł swojej strony (Mój projekt) – ważne, aby tytuł w jasny sposób mówił, o czym będziesz pisać  na tej stronie (powinien być również krótki).

 

3. Teraz zajmij się treścią strony. W pracy nad zawartością strony pomoże Ci pasek z ikonkami, które pomogą w formatowaniu tekstu, ułatwią wstawienie zdjęcia lub filmu. Jeśli używaliście kiedyś z Worda – nie powinniście mieć z nimi problemu.

 

Twój pasek z ikonkami wygląda tak:

 

– dzieli treść wpisu na lead (czyt. lid) i właściwą treść. Lead jest formą streszczenia, a zarazem zachętą dla czytelnika do przeczytania całego tekstu. Najlepiej używać go jeśli nasz wpis będzie bardzo długi. Wtedy po dwóch, trzech zdaniach wstawiamy właśnie ten znak i pod nim piszemy dalszą część wpisu. Po opublikowaniu wpisu na stronie głównej najpierw pojawią się te pierwsze dwa, trzy zdania, a następnie przycisk “Czytaj więcej…” po którym rozwinie się cały wpis.

– powiększa edytor na pełny ekran

– wyświetla drugi rząd przycisków edycji

– wstawianie tekstu, które usuwa z niego zbędne znaczniki. Przydatny jeśli przyklejamy jakiś materiał wcześniej stworzony w popularnym edytorze tekstu WORD

– służy do umieszczania w postach filmów. O tym, jak zamieścić film na blogu przeczytaj więcej tutaj.

 

Jak łatwo się domyślić, sposób wprowadzanie treści strony jest taki sam jak robienie wpisu. A oto i nasza strona:

 

Jeśli tworzona strona będzie potem używana jako pozycja w menu na blogu zastanówcie się nad jej pozycją. Pamiętacie ze stron www menu rozwijane? Aby wyświetlić strony jako podrzędne – trzeba określić „atrybut” oraz kolejność:

 

 

 

Jesteś gotowy do publikacji? Jeśli nie – zapisz stronę jako szkic lub kliknij w „podejrzyj” aby zobaczyć jak wygląda. Jeśli chcesz, aby strona została upubliczniona za tydzień – wybierz odpowiednią datę publikacji („edytuj” w przy polu „opublikuj natychmiast).

 

 

 

 

 

Strony na blogu, 10.0 out of 10 based on 1 rating

 

css.php