Wpisy na blogu
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.8/10 (5 votes cast)

Wpis na blogu to wszystkie wiadomości jakie chcesz opublikować. Wpisy – jeśli zaznaczysz właściwą opcję – mogą być komentowane przez Twoich czytelników (jeśli chcesz zobaczyć, jak ustawić opcję komentarzy kliknij tutaj). Robienie wpisów jest bardzo proste:

 

1. Kliknij po lewej stronie w pozycję Wpisy - zanim zaczniesz pisać pierwszy blogowy tekst zastanów się nad kategoriami wpisów. Czym są kategorie na blogu? Służą do klasyfikacji wpisów i mogą być jednym z parametrów wyszukiwania wpisów.

 

 

Jak zdefiniować kategorię? Kliknij w Kategorię i wpisz jej nazwę:

 

 

 

Nie masz jeszcze pomysłu na kategorię wpisów? Nic straconego. Kategorie można określić również podczas sporządzania wpisu.

 

2. Kliknijcie po lewej stronie w pozycję Wpisy – dodaj nowy (1):

 

 

Z wprowadzeniem tytułu nie będziesz miał problemu. Cała praca zaczyna się przy pisaniu treści wpisu. W pracy nad zawartością wpisu pomoże Ci pasek z ikonkami (2), które posłużą do formatowania tekstu, ułatwią wstawienie zdjęcia lub filmu. Jeśli używałeś kiedyś z Worda – nie powinieneś mieć z nimi problemu. Pasek z ikonkami wygląda tak:

 

 

Wpis to nie tylko czysty tekst. Jeśli chcesz wzbogacić go w zdjęcia lub filmy – zobacz jak to zrobić (jak dodać zdjęcie? oraz jak dodać film).

Zanim opublikujesz tekst – przypisz kategorię (3). Możesz skorzystać z wcześniej zdefiniowanych kategorii (pisaliśmy o tym na początku) albo dodać je przy robieniu wpisu (wystarczy kliknąć w „dodaj nową kategorię”).

Tekst nad którym dopiero pracujesz zapisz jako szkic (4). Jeżeli chcesz podejrzeć jego wygląd kliknij w opcje „podejrzyj” (5) a zobaczysz, jak będzie on wyglądał po publikacji.

Gotowy tekst można opublikować lub określić późniejszy termin jego ekspozycji (6) – opcja „edytuj” pozwoli przypisać datę publikacji.

 

Wpis jest gotowy.

Wpisy na blogu, 6.8 out of 10 based on 5 ratings

 

css.php