Zdjęcia na blogu
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (2 votes cast)

Jak wstawić zdjęcie we wpisie bloga?

Pamiętasz, jak wygląda pasek z ikonkami, które służą do formatowaniu tekstu wpisu? Do wstawiania zdjęć służy opcja „wyślij/ wstaw”:

 

 

Pojawi się ekran z opcjami wstawienia zdjęcia:

W tym oknie możesz przesłać do działu MEDIA swojego bloga nowy plik – np. zdjęcie. Dozwolone są pliki o rozszerzeniu: jpg, jpeg, png, gif, mp3, midi, mid, pdf, ppt. Raz dodany plik można wykorzystywać wielokrotnie, nie trzeba go wgrywać za każdym razem. Możesz go potem wybrać z Biblioteki plików/ mediów.WAŻNE: dział MEDIA jest zbiorem wszystkich plików przesłanych (wgranych) przez Was na blog. Jeśli chcecie, aby we wpisie pojawiły się obrazki – muszą znaleźć się właśnie w tym dziale.

Klikasz „Wybierz plik” i na swoim komputerze odnajdujesz zdjęcie/ dokument/ prezentację, która będzie dodana do wpisu. Następnie klikasz „Wyślij na serwer”.

Zdjęcie można dodać również wpisując jego adres url. Co to jest adres URL? Znalazłeś na stronie www zdjęcie, które chcesz umieścić we wpisie – kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i zaznaczcie „kopiuj adres url”. Skopiowany adres wystarczy wstawić w zaznaczona pole.
Jeżeli zdjęcie zostało już wcześniej wgrane do biblioteki – można wykorzystać je ponownie.

 

Wgrane zdjęcie czeka teraz na edycję i sformatowanie:

 

Opcja Edytuj obrazek (1) umożliwia obrót zdjęcia w pionie lub poziomie, przeskalowanie lub jego przycięcie (w ostatnim przypadku – określamy proporcje).

Opcja Wyrównanie (2) określa położenie zdjęcia w stosunku do tekstu.

Jeżeli zdjęcie ma pojawić się we wpisie – należy kliknąć Wstaw do wpisu (3). Opcja Użyj jako ikony wpisu (4) spowoduje, że zdjęcie pojawi się przy zajawce jako miniatura. Można również określić inny niż pierwotny rozmiar zdjęcia  (miniatura, średni, duży).

 

Gotowe, zdjęcie pojawiło się we wpisie.

 

Zdjęcia na blogu, 8.5 out of 10 based on 2 ratings

 

css.php