Nocny Maraton Filmowy

1600008_443545625774380_1658156107_n1060695_443545629107713_135449226_n
W nocy z 17 na 18 stycznia w naszej szkole odbył się maraton filmowy, który prowadziłyśmy. Zostały na nim pokazane 4 filmy: „Usłysz mój krzyk”, „Jestem Bogiem”, „Bez mojej zgody”  , „Fala”. Pierwszy film opowiadał o człowieku, który dokonał aktu samospalenia na stadionie podczas uroczystości dożynkowych. Było to protestem przeciw zniewoleniu i utracie godności.
Drugi film był o Magiku który chorował na schizofrenię . Stworzył zespół wraz z dwoma innymi artystami o nazwie Paktofonika, żadne z nich nie zdawało sobie sprawy z tego, że ich muzyka będzie miała taki wpływ na młodych ludzi. Stali sie dla niech wzorem.
Trzeci film mówił o dziewczynie chorej na raka, jej matka walczyła o jej życie, lecz ona była tym zmęczona i chciała umrzeć.
Czwarty mówił o nauczycielu, który chcąc pokazac uczniom jaki niebezpieczny jest nazizm przeprowadza eksperyment, którego skutki są przerażające. Po obejżeniu każdego filmu wspólnie je omawialiśmy. Myśleliśmy nad postępowaniem bohaterów, ich czynami i co ich do tego skloniło.

 

Teledysk

 

watch?v=6BnT_wkuMBA

W linku jest teledysk, który nas inspiruje. Zdecydowałyśmy się na wybranie piosenki Grubsona – Na szczycie , ponieważ według nas przedstawia on obraz wolności. W teledysku można zauważyć konstrukcję dramaturgiczną. W niektórych ujęciach, wokalista jest przedstawiony w czarno – białych kolorach, co według nas symbolizuje szarą rzeczywistość, problemy świata oraz pokazuje świat od tej „złej” oraz mrocznej strony. Natomiast w niektórych momentach obraz bardzo szybko się zmienia na cieplejsze kolory, co naszym zdaniem symbolizuje też dobre oraz piękne strony życia i świata. Jednym słowem pokazuje on świat od tej lepszej strony. Podsumowując, z naszego punktu widzenia cały teledysk opowiada o życiu. O tym, że w naszym życiu możemy spotkać dużo trudnych i przykrych sytuacji, ale i o tym, że jednak świat i życie jest piękne, dlatego należy ” żyć chwilą „.

Polecamy! ;)

Top 10 reżyserów

  1. Steven SpielbergUrodził się w żydowskiej rodzinie. Był reżyserem, producentem filmowym oraz scenarzystą. Wybrałyśmy go, ponieważ nasze zainteresowanie wzbudziły jego filmy. Lubimy jego produkcję, dlatego uznałyśmy, że warto go wpisać na tą „TOP10″ Jest reżyserem filmu pt.” Indiana Jones i ostatnia krucjata” 
  2. Peter JacksonProducent filmowy, scenarzysta oraz reżyser. Swoją przygodę z filmami zaczął w wieku 8 lat. Nasze zainteresowanie wzbudził jego film pt.” Hobbit: Pustkowie Smauga”, dlatego uznałyśmy, że jest warty poświęcenia uwagi.
  3. Paul Weitz , Chris WeitzSą oni braćmi. To amerykańscy producenci, scenarzyści oraz aktorzy. Przykładowym ich filmem jest „American Pie (1999r.).
  4. James WanJest on scenarzystą filmowym, reżyserem oraz producentem. Pochodzi z Australii. Stworzył on horror pt. „Martwa Cisza” 
  5. James CameronJest on reżyserem kina akcji. Producent filmowy oraz scenarzysta. Stworzył on m.in film pt. „Terminator”
  6.  Andrzej WajdaTeatralny oraz filmowy reżyser. W 2002 r. sfilmował film pt.” Zemsta” Filmami inicjującymi tzw. polską szkołę filmową zdobył popularność i sławę. 
  7.  Guy RitchieBrytyjski reżyser i scenarzysta. Po zakończeniu edukacji zaczął pracować jako goniec w wytwórniach filmowych. Do jego dzieł należy m.in film pt. „Przekręt”
  8.  Robert GlińskiJest polskim reżyserem. Jego filmy to m.in: „Niedzielne Igraszki” , „Rośliny Trujące”, „Świnki”. 
  9. Jan KomasaSyn Wiesława Komasy. Polski reżyser i scenarzysta filmowy. Nakręcił etiudę pt.”Fajnie, że jesteś”. Do jego dzieł m.in należy film pt. ” Sala Samobójców”. 
  10. Andrew Nicoll 

O NAS – Filmoznawcach ze Zgierza

Cześć!
Nazywamy sie Aczki – to pseudonim roboczy nadany nam przez naszą panią od języka polskiego. My wolimy nazwę Filmoznawcy ze Zgierza. Lubimy oglądać filmy z różnych gatunków i omawiać ich problematykę, dlatego postanowilysmy uczestniczyć w kursie internetowym „Filmoteka szkolna. Akcja!”. Chodzimy do Gimnazjum nr 3 z Odziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zgierzu.

Pozdrawiamy Was!
Paulina, Paulina, Kinga i Natalka