Robimy własny film

Featured

W tym – już piątym – module przygotowujemy się do nakręcenia własnego filmu. W tym celu musimy stworzyć własny scenariusz, gdyż ,,żaden szanujący reżyser nie zaczyna bez niego pracy”. Dlatego postanowiliśmy się spotkać i zabrać do pracy. Okazało się, że zadanie nie jest takie proste, gdyż wszytkie pomysły trzeba uporządkować i przenieść na papier.

Jednakże z własnego doświadczenie wiemy, że znacznie ułatwi on pracę na planie i sprawi, że odbędzie się sprwaniej.

Klipowe zadanie

Featured

Zadaniem trzeciego modułu było wybranie klipu, który uważamy za inspirujący. Dla mnie natchnieniem jest właśnie ten -http://www.youtube.com/watch?v=ktvTqknDobU&list=PLB1hFQ6z9ybEBqY3u0G6ZjPrsyHispl7e.

Czemu? Po pierwsze to teledysk zespołu, który bardzo lubię. A po drugie podoba mi się sposób nakręcenia filmu i profesjonalizm z jakim został wykonany ;) .  Do tego uważam, że ten któtki filmik ukazuje

więcej treści i emocji niż niejedna kinowa produckja. Niektórym może to wydawać się śmieszne, ale wg mnie ten klip porusza wiele ważnych spraw. Jakich? No np. takicj jak walki zwierząt czy to, że należy być wiernym dobrym sprawom i swojemu zdaniu, a nie temu co sądzą inni. Mam nadzieję, że Was przekonałam, że ten klip jest na maksa inpirujący. Jeśli nie, to tez spoko. Rozumiem, ze każdy ma swoje zdanie. A co dla Was jest inspiracją? Piszcie ;)

Kolejne zadanie, czyli robimy zdjęcia ;)

Featured

Kolejnym zadaniem, tym razem modułu 3, było zrobienie zdjęć z różnych perspektyw: żabiej, z lotu ptaka, a także zbliżenia i zdjęcia z bliska. Perspektywa żabia (zdjęcie zrobione z dołu) ukazuje postać jako potężną, groźną pewną siebie, natomiast perspektywa z lotu ptaka przedstawia osobę jako nieśmiałą, małą, bezbronną. Zdjęcie z bliska pokazuje nam całą osobę, a zbliżenie pomaga nam zwrócić uwagę na szczegóły.

A oto efekty naszej pracy :)

Na zdjęciach widać kolejno ujęcie z bliska, następnie zdjęcie zrobione ,,z lotu ptaka” oraz zdjęcie wykonane z żabiej perspektywy i przybliżenie. Mam nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie Wam zrozumieć o co mi chodziło i wykorzystacie jakoś te wiadomości w swoich pracach ;)

Top ten

Featured

Jednym z zadań modułu 2 było utworzenie listy Top Ten, składającej się  z naszych 10 ulubionych reżyserów. A to i ona:

- Andrew Stantona ( filmy Wall-e, Dawno temu w trawie, Gdzie jest Nemo)

- Dorota Kędzierzawska( Jutro będzie lepiej, Jestem, Nic)

- Agnieszka Holland ( dużo tych filmów wyreżyserowała)

- Steven Spielberg (to samo co poprzedni-duże tego było)

- James Cameron(Titanic, Avatar)

- Quentino Tarantino (Kill Bill, Django)

- Monthy Pyton

- Tim Burton

- David Zucker (Czy leci z nami pilot?, Sztraszny film)

- Chris Columbus (Harry Potter).

Lubicie któregoś z tych reżyserów. Jeśli tak piszcie do nas, a jeśli macie nieco inne gusto filmowe stwórzcie własną listę i podeślijcie ją do nas ;)

 

Nasza ekipa

Hejka!

Nasza ekipa składa się z pięciu dziewczyn. Wszystkie w różnym stopniu jesteśmy fankami kina i od niedawna zaczęłyśmy tworzyć własne produkcje :) Jak sugeruje nazwa, na blogu, będziemy zamieszczać wpisy dotyczące filmów, no i oczywiście na temat kina.

Każdą z nas interesuje inny gatunek filmowy, dlatego sądzę, że znajdziecie tu coś dla siebie.

Pozdrawiamy,

ekipa bloga Adoratorzy Kina