Święto kina. Nocny Maraton Filmowy.

25.X.2013r. grupa 25 uczniów (głównie uczestników programu „Włącz się. Młodzi i media” oraz artystycznych zajęć filmowych) spotkała się na Piżamowym Maratonie Filmowym. W pierwszej części 12-godzinnego spotkania gościem naszym był p. Adam Leniec, aktor i reżyser, który zaprezentował nam swoją najnowszą produkcję – film dokumentalny pt. „Ja kocham”. Dzięki temu filmowi na chwilę weszliśmy do świata na co dzień nam obcego, świata osób niepełnosprawnych intelektualnie. Takie osoby żyją obok nas, a my często niewiele o nich wiemy. Pełen emocji film uświadomił nam, jak ważne są w życiu relacje międzyludzkie, miłość, przyjaźń i był pretekstem do przemyśleń. Po projekcji filmu reżyser opowiedział nam o swojej pracy nad dokumentem i odpowiadał na pytania uczestników.

Drugą część Maratonu wypełniło wspólne oglądanie filmów. Część z nich pokazywała, w jaki sposób twórcy ukazują motyw czasu w filmach i jak kreują przestrzeń .Na koniec obejrzeliśmy filmy zaproponowane przez uczestniczącą młodzież. W przerwach między poszczególnymi filmami toczyły się rozmowy, a dobry nastrój nie opuszczał uczestników do rana. Spotkanie miało walor poznawczy i było cenną okazją do integracji.

One thought on “Święto kina. Nocny Maraton Filmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge