Przestawienie

Jakoś nie było jeszcze okazji na przedstawienie członków naszej firmy (hahaaha już prawie koniec kursu a my dopiero się  przedstawiamy ale lepiej późno niż wcale;))
Mamy 5 członków w firmie to po kolei( w skrócie opis):
-Klaudia Szczepańska(lubi Dubstep;3,siatkówke,i wiele róznych rzeczy)
-Daria Wolańska(lubi Rap<3,jeździć na rowerze i pływać, a no i czytać ksiażki)
-Alicja Bany (lubi spiewać i grać na różnych instrumentach,wierna fanka Harrego Pottera)
-Adrian Matusiak(lubi grać w różne gry i słuchać muzyka, jak i również czytać kasiązki przygodowe)
-Adrian Kraśnicki(lubi grać w gry, i jeździć na desce)
Kilka zdjęć:)zdjęcia są w kolejności wypisania członków- niestety nie mamy zdjęcia Adriania K.;/ )

Dzień Biznesmena

 

DZIEŃ BIZNESMENA

Dzień 17.04.2013r., dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych był Dniem Przedsiębiorczości. Opuścili oni szkolne mury i ruszyli do firm.
W szkole zostali gimnazjaliści, dla których został zorganizowany DZIEŃ BIZNESMENA.
Organizatorami tej nowej akcji byli uczniowie klasy 1GB, którzy w ramach ogólnopolskiego projektu gimnazjalnego MŁODZI PRZEDSIĘBIORCZY założyli firmę AKADA i zajmują się organizacją imprez szkolnych na zlecenie uczniów, nauczycieli itp.

Młodzi Przedsiębiorczy zaproponowali aby uczniowie poczuli się tego jednego dnia jak prawdziwi biznesmeni, czyli ubrali się jak biznesmeni. A że poważnych biznesmenów nikt do tablicy nie wyrywa to tak ubrani uczniowie byli w Dniu Biznesmena zwolnieni z odpowiedzi i niezapowiedzianych kartkówek.
Ponadto każdy uczeń mógł sprawdzić czy jest osobą przedsiębiorczą wypełniając krótki test.
Można też było puścić wodze fantazji i dokończyć zdania:

  • Świat bez pieniędzy …….
  • Gdybym był bogaty …….

A że reklama jest podstawą biznesu to nasi przyszli biznesmeni mieli też ułożyć hasło reklamowe … naszej szkoły.
Najciekawsze pomysły to:
„Nasza szkoła dobra jest – moda, sukces, biznes też”
„Białą odwiedzasz ranek po ranku – sukces gwarantowany masz jak w banku”
„Gdy Ci smutno i Ci źle to do Białej wybierz się”

Dla wszystkich, którzy wzięli udział w zabawie w kończenie zdań były …. OWOCE. Nagroda została ufundowane przez firmę „Fliegel Textilservice”. Na naszym stoisku, gdzie działa się cała akcja, ustawiliśmy 3 duże kosze z bananami, jabłkami, pomarańczami, mandarynkami i winogronami. Ale kosze szybko zostały opróżnione – uczniowie prześcigali się w pomysłowości jak dokończyć podane zdania.

Niespodzianką dla naszej firmy AKADA było to, że zawitała do nas telewizja i przeprowadziła z nami wywiad. Opowiadaliśmy o tym co robimy, a przede wszystkim dlaczego to robimy.

Mamy nadzieję, Dzień Biznesmana był ciekawą konkurencją dla Dnia Przedsiębiorczości.

Młodzi Przedsiębiorczy – organizatorzy Dnia Biznesmena:

  • Alicja Bany,
  • Daria Wolańska,
  • Klaudia Szczepańczyk,
  • Adrian Matusiak,
  • Adrian Kraśnicki.

Zaległości

Oj,oj,oj
Trochę zaległości na blogu ale obiecujemy, że się poprawimy.To w skrócie co ostatnio robiliśmy : trochę zachodu mamy z modułem 3 , trzeba się sporo na główkować, żeby wymyślić dobrą reklamę firmy ;/ zorganizowaliśmy Dzień Biznesmena(szczegóły w następnym wpisie;>) ogólniej rzec biorąc na spotkaniach jakie organizujemy ,aby omówić sprawy w firmie jest naprawdę zabawnie, chociaż także profesjonalnie ale przecież każdy ma prawo sie wygłupiać(szczegóły także w następnym wątku)

Pozdrawiamy AKADA

Dzień Bezpiecznego Internetu

Witajcie !!!
Dzień Bezpiecznego Internetu
 obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej z 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Z tej okazji, my – młodzi przedsiębiorcy biorący udział w ogólnopolskim projekcie gimnazjalnym „Młodzi Przedsiębiorcy”, postanowiliśmy zwrócić uwagę kolegom ze szkoły na zagrożenia związane z korzystaniem Internetu.

A przyciągaliśmy uwagę … słodkościami.
28 lutego 2013r, na długiej przerwie, zorganizowaliśmy stoisko, na którym sprzedawaliśmy dwa rodzaje własnoręcznie pieczonych babeczek – czekoladowe z nadzieniem kokosowym i bananowym oraz śmietankowe z kawałkami czekolady. Ciastka cieszyły się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli

Stoisko z ciastkami (i cały hol na I piętrze) zostało ozdobione plakatami dotyczącymi Dnia Bezpiecznego Internetu zrobionymi przez członków naszej firmy „AKADA” wraz z innymi uczniami Dwie osoby przebrały się za „chodzący komputer”, aby zwrócić uwagę na kwestię bezpiecznego korzystania z Internetu. Na obudowie zrobionego przez nas „monitora” widniał napis „SERFUJĘ, RESPEKTUJĘ” – hasło tegorocznej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu.
W bieżącym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy – ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa nas wszystkich w sieci.

AKADA

 

Hey! 

Nie było jeszcze wpisu opisującego naszą firmę ale najwyższa pora. :)

Nazwa firmy to AKADA Szczepańska and Company sp.j , ale używamy także skrótu AKADA. Jesteśmy spółką jawną.Zajmujemy się organizacją imprez okolicznościowych.
Będziemy organizować imprezy okolicznościowe np.urodziny, imieniny, śluby, pogrzeby, Dzień chłopaka, Dzień kobiet, imprezy szkolne itd. Swoją ofertę kierujemy do uczniów naszej szkoły oraz do mieszkańców naszego miasta.
Data rozpoczęcia działalności (data rozpoczęcia programu) -1.03.2013
Zachęcamy do odwiedzania i komentowania naszego bloga.

Pozdrawiamy AKADA  

 

 

Młodzi Przedsiębiorczy 2012/2013

Witamy
To nasz pierwszy wpis na blogu. W skład naszej pięcio-osobowej grupy wchodzą 3 dziewczyny i 2 chłopaków ; Klaudia, Daria,Alicja ,Adrian i Adrian :D Chcielibyśmy Was zachęcić do  czytania i komentowania naszego bloga. Będziemy opisywać tu nasze prace i projekty dotyczące programu … i nie tylko ;)

Do zobaczenia ! :D

css.php