Przebieg doświadczenia część pierwsza

Na początku dziewczyny przyniosły przedmioty, które mogą zardzewieć. Następnie nasi koledzy przygotowali wcześniej już wspomnianą prezentację. Miała ona pomóc w zrozumieniu tematu. I wreszcie zaczęliśmy doświadczenie. Środowiskiem doświadczenia były: ocet, woda i zasada. Przedmiotami były gwoździe i otynkowane śruby. Opis:
1) włożyliśmy otynkowane śruby do zlewki z wodą. zasadą i octem
2) pomalowaliśmy gwoździe lakierem do paznokci i umieściliśmy w zlewkach z tym samym co powyżej.
3) Robiliśmy zdjęcia po 1, 2, 3, 7 dniach. Teraz oczekujemy na wyniki

null
null
null
null
null

Więcej zdjęć już niedługo :)

Składy grup

Na początku podzieliliśmy się w grupy – każda odpowiadała za co innego. Jedna grupa przyniosła przedmioty do doświadczeń (Ala Nowakowska, Agata Skotny, Marysia Kondracka, Kasia Cieślak). Druga grupa miała trudniejsze zadanie, a mianowicie musiała przygotować prezentację na temat sposobów ochrony metalu (Kuba Wojciechowski, Kuba Horn, Paweł Rogalski, Maciek Czapiński i Michał Tryba). Kolejna grupa czyli Wojtek Jacaszek i Tomek Kapuścik zrobili doświadczenie. Na czym polegało dowiecie się za chwilę. Ostatnie grupa musi zrobić prezentację podsumowującą. W jej skład wchodzi Grześ Drobnik, Rafał Przybysz oraz Michał Borowiec.

Grupka z Ib

Chemia dla Akademii Uczniowskiej

Od początku roku wiele klas bierze udział w akademii uczniowskiej. Jednak od pół roku program uległ zmianie.  Klasy, które biorą udzaiał w projekcie muszą posiadać blog. Oto i on. W następnym wpisie będziecie mogli przeczytać jak to wszystko przebiegało.

Zapraszamy do lektury