Blogi AU

Witamy na platformie blogowej programu "Akademia uczniowska". Zobacz, jak prowadzić projekt na blogu, wypełnić kartę działania i kartę projektu. Załóż blog i podziel się swoimi pomysłami na eksperymenty i doświadczenia.
Poradnik Blogów Akademii uczniowskiej

Poradnik Blogów Akademii uczniowskiej

Dla tych z Was, którzy zakładają blog po raz pierwszy przygotowaliśmy poradniki. Znajdziecie tam wskazówki dotyczące budowy bloga, jego ustawień, i sposobu dodawania wpisów. To nic trudnego! :-) :-)
Zadawaj pytania

Zadawaj pytania

W Akademii uczniowskiej ważną rolę odgrywają zadawane przez uczniów pytania. To jeden z ważniejszych elementów uczenia się, który pozwala na zrozumienie otaczającego ich świata.
Akademia uczniowska 2012/2013. Co nowego?

Akademia uczniowska 2012/2013. Co nowego?

Na nowy rok dla wszystkich uczestników programu "Akademia uczniowska" przygotowaliśmy dużo niespodzianek. Przed wami zakładanie blogów, gorące dyskucje na Facebooku i - oczywiście - nowe kursy na platformie. Zapraszamy!
Ostatnie wpisy
Przygotowania do Festiwalu Uczniowskiej Nauki

Przygotowania do Festiwalu Uczniowskiej Nauki

Przygotowania do Festiwalu Uczniowskiej Nauki ruszyły pełną parą. Nasz zespół pracuje nad tym, żeby uczestnicy mieli jak najlepszy komfort przedstawienia swoich prezentacji. Przez cały rok czekamy na spotkanie z Wami, jest to bowiem dla nas okazja, żeby w miłej atmosferze zobaczyć jak działacie w ramach Akademii.
Czy olej wymiesza się z wodą utworzy mieszaninę jednorodną?

Czy olej wymiesza się z wodą utworzy mieszaninę jednorodną?

Czy olej wymiesza się z wodą utworzy mieszaninę jednorodną?   Eksperymentowanie w Gimnazjum w Rząśniku Instrukcja. Do przezroczystego naczynia wlej wodę,  następnie olej. Na olej wsyp około 1-2 łyżek zmielonej kawy. Kawę oraz warstwę oleju zabarwionego kawą posyp solą. Cierpliwie obserwuj zmiany, które zachodzą.   BHP. Dbaj o porządek w trakcie i po doświadczeniu.  ...

Propozycja ciekawej lekcji matematyki na podstawie pracy Agnieszki Reymont - Kosiek oraz uczniów z Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu. Poproście swojego nauczyciela o wykorzystanie pomysłu- może ten skomplikowany na pozór przedmiot okaże się świetną zabawą?
Sudoku

Sudoku

Czy graliście już w sudoku? Jeśli nie, na naszej stronie możecie się nauczyć jak opanować sztukę tej gry. Na stronie www.sudoku.name.pl znaleźliśmy bardzo czytelną instrukcję, którą zamieściliśmy w artykule. Przeczytajcie i... zagrajcie!!!
Festiwal Uczniowskiej Nauki 2013

Festiwal Uczniowskiej Nauki 2013

Zwyczajem Akademii uczniowskiej staje się prezentowanie szerszemu gronu osiągnięć zespołów pracujących w ramach projektu na zajęciach Szkolnych Kół Naukowych. W tym celu po raz kolejny organizujemy Festiwal Uczniowskiej Nauki, który odbędzie się w pięciu województwach zaangażowanych w nasz projekt.
Jak opublikować prezentację Power Point w Internecie ?

Jak opublikować prezentację Power Point w Internecie ?

Przygotowując prezentację w programie Power Point lub innym, który daje możliwość zapisania jej w formacie ppt, często mamy problem z jej otworzeniem jeśli nie posiadamy odpowiedniego oprogramowania. Taki plik możemy jednak opublikować w Internecie, korzystając ze strony http://www.slideshare.net/ Prezentacja zostanie zamieniona na format flash, który otwiera każda przeglądarka internetowa. 1. Zakładanie konta Otwieramy stronę http://www.slideshare.net...
Coś słodkiego na grudniowe lekcje!

Coś słodkiego na grudniowe lekcje!

Grudzień…Na drzewach trudno dostrzec już owoce. Słoiki z przetworami na półkach naszych mam i babć muszą nam wystarczyć na całą zimę. Dziś Ania z naszego zespołu przyniosła taki słoik. A w środku: aronia, gruszka i jabłko. Czy zastanawialiście się kiedyś ile cukru jest w owocach? Wykonajcie prosty eksperyment, a znajdziecie odpowiedź na to pytanie:-) Rekomendacja...
Słów kilka o Waszych blogach

Słów kilka o Waszych blogach

Kochani! Obserwujemy z jak dużą prędkością przybywają nowe blogi Waszego autorstwa. Pojawiło się kilka ciekawych tematów, którym chcecie poświęcić „wirtualne dzienniki”. Wszystko wskazuje na to, że dzięki Wam zespół Akademii uczniowskiej czytając je spędzi bardzo inspirujący czas. Zwróćcie uwagę, że na blogach muszą pojawiać się regularne wpisy. Tylko takie blogi mają szanse wzbudzić zainteresowanie uczniów...
Akademia uczniowska w szkołach

Akademia uczniowska w szkołach

„Akademia uczniowska” staje się ważnym programem w wielu gimnazjach. Przekonujemy się o tym dzięki relacjom nauczycieli i uczniów, dla których Akademia nie kończy się jedynie na zajęciach Szkolnych Kół Naukowych, ale na stałe wpisuje się w rzeczywistość ich szkoły.
Pomysł na ciekawą jesienną lekcję

Pomysł na ciekawą jesienną lekcję

Jesień. Zapewne idąc do szkoły coraz bardziej marzniecie i nie w głowie Wam pomysły na to, jak urozmaicić zajęcia z nauczycielem biologii. Na szczęście przygotowaliśmy dla Was parę propozycji! Na początek pytanie: czy wiecie jaka witamina przydaje się najbardziej w jesienne dni? Oczywiście witamina C. Ale który owoc zawiera jej najwięcej?
Glogster – przepis na plakat

Glogster – przepis na plakat

W "Akademii uczniowskiej" pojawia się sporo plakatów, zwłaszcza w projektach gimnazjalnych, niestety nie da się ich łatwo zeskanować, zaś zdjęcie plakatu nie oddaje całego zaangażowania uczniów. Ciekawą metodą na publikacje plakatów, schematów zajęć, jest tworzenie „glogów” czyli multimedialnych plakatów. Opierają się one na technice flash, a tworzyć je możemy w oparciu o kreator na stronie...
Szkoły Akademii uczniowskiej w mediach

Szkoły Akademii uczniowskiej w mediach

Zajęcia w szkole i to w godzinach popołudniowych!? Okazuje się, że tak. Akademia Uczniowska to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu-czytamy w artykule Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieleniu.
css.php