Blogi AU

Witamy na platformie blogowej programu "Akademia uczniowska". Zobacz, jak prowadzić projekt na blogu, wypełnić kartę działania i kartę projektu. Załóż blog i podziel się swoimi pomysłami na eksperymenty i doświadczenia.
Archiwum kategorii Aktualności
Przygotowania do Festiwalu Uczniowskiej Nauki

Przygotowania do Festiwalu Uczniowskiej Nauki

Przygotowania do Festiwalu Uczniowskiej Nauki ruszyły pełną parą. Nasz zespół pracuje nad tym, żeby uczestnicy mieli jak najlepszy komfort przedstawienia swoich prezentacji. Przez cały rok czekamy na spotkanie z Wami, jest to bowiem dla nas okazja, żeby w miłej atmosferze zobaczyć jak działacie w ramach Akademii.
Czy olej wymiesza się z wodą utworzy mieszaninę jednorodną?

Czy olej wymiesza się z wodą utworzy mieszaninę jednorodną?

Czy olej wymiesza się z wodą utworzy mieszaninę jednorodną?   Eksperymentowanie w Gimnazjum w Rząśniku Instrukcja. Do przezroczystego naczynia wlej wodę,  następnie olej. Na olej wsyp około 1-2 łyżek zmielonej kawy. Kawę oraz warstwę oleju zabarwionego kawą posyp solą. Cierpliwie obserwuj zmiany, które zachodzą.   BHP. Dbaj o porządek w trakcie i po doświadczeniu.  ...
Festiwal Uczniowskiej Nauki 2013

Festiwal Uczniowskiej Nauki 2013

Zwyczajem Akademii uczniowskiej staje się prezentowanie szerszemu gronu osiągnięć zespołów pracujących w ramach projektu na zajęciach Szkolnych Kół Naukowych. W tym celu po raz kolejny organizujemy Festiwal Uczniowskiej Nauki, który odbędzie się w pięciu województwach zaangażowanych w nasz projekt.
Zadawaj pytania

Zadawaj pytania

W Akademii uczniowskiej ważną rolę odgrywają zadawane przez uczniów pytania. To jeden z ważniejszych elementów uczenia się, który pozwala na zrozumienie otaczającego ich świata.
Dużo się dzieje...

Dużo się dzieje…

Wyłoniliśmy już 8 zespołów, które przyjadą na OPPM 2011 do Zamku Królewskiego. Wiemy również kto dostanie kamerę cyfrową za najfajniejszy scenariusz... a to wszystko opowiemy Wam w kolejnym wpisie ... a teraz budujemy napięcie :)

Akcja cyfryzacja! :)

Czy wiesz co się dzieje z 1% przekazanym na Centrum Edukacji Obywatelskiej podczas rozliczania PIT-ów? W tym roku wychodzimy naprzeciw potrzebom uczniów XXI wieku. Co roku środki uzyskane z 1% przeznaczamy w całości na materiały, pomoce dydaktyczne i wyposażenie polskich szkół. Staramy się, aby wsparcie, którego Wam udzielamy było inspiracją do organizowanie ciekawych i atrakcyjnych...
Co to właściwie jest Akademia uczniowska?

Co to właściwie jest Akademia uczniowska?

Bardzo spodobał mi się pomysł uczniów z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie na blogu ekopernik Postanowili odpowiedzieć na pytanie: co to właściwie jest Akademia uczniowska?

Mamy już 20 blogów :)

Pojawiają się kolejne blogi (20 już jest!!!) A wiemy, że kolejne 30 osób powolutku się zabiera do twórczego pobudzania naszych synaps:) Szczególnie cieszy, że  możemy uczestniczyć w Waszych projektach W dniu dzisiejszym hitem w biurze jest blog: jedz zdrowo Tłumy krzyczą: CHCEMY WIĘCEJ!!!

Powolutku, pomalutku

Powolutku powstają pierwsze blogi szkolne – tu wielkie gratulacje dla Pani Beaty Szymczak naszej blogowej pionierki Z nutką nieśmiałości dostaję również maile ze zgłoszeniami przyszłych administratorów blogów uczniowskich! Tu napomknę, aby przy zakładaniu blogów wybierać program Akademia uczniowska, bo to właśnie w ramach tego programu  realizowane są Wasze blogi!! A co się dzieje w biurze...

Początek…

Tadam tadam 21 lutego 2011 – dziś oficjalnie ruszyły blogi Au!!! Z niecierpliwością czekam  na pierwsze blogi!!   Jak myślicie, która szkoła/ grupa projektowa będzie należała do pionierskiej grupy? Pamiętajcie, że kontaktować możecie się z nami zarówno mailowo jak i przez komentarze na blogu! A zatem urlopowe buziaki i do dzieła!

Podbijamy blogosferę! :)

I właśnie nadszedł TEN dzień . Akademia uczniowska postanowiła śladami Szkoły z Klasą 2.0 podbić „ceową blogosferę”  Dla tych, którzy chcą poznać nasz plan zawładnięcia światem (ale nie mówicie o tym nikomu)  krótki plan działania: 21 lutego ruszają blogi szkolne  i mamy nadzieje, że w ślad za nimi popłynie fala blogów uczniowskich (na razie ze...
css.php