Blogi AU

Witamy na platformie blogowej programu "Akademia uczniowska". Zobacz, jak prowadzić projekt na blogu, wypełnić kartę działania i kartę projektu. Załóż blog i podziel się swoimi pomysłami na eksperymenty i doświadczenia.
Archiwum kategorii Ciekawostki ze szkół
Przygotowania do Festiwalu Uczniowskiej Nauki

Przygotowania do Festiwalu Uczniowskiej Nauki

Przygotowania do Festiwalu Uczniowskiej Nauki ruszyły pełną parą. Nasz zespół pracuje nad tym, żeby uczestnicy mieli jak najlepszy komfort przedstawienia swoich prezentacji. Przez cały rok czekamy na spotkanie z Wami, jest to bowiem dla nas okazja, żeby w miłej atmosferze zobaczyć jak działacie w ramach Akademii.
Akademia uczniowska w szkołach

Akademia uczniowska w szkołach

„Akademia uczniowska” staje się ważnym programem w wielu gimnazjach. Przekonujemy się o tym dzięki relacjom nauczycieli i uczniów, dla których Akademia nie kończy się jedynie na zajęciach Szkolnych Kół Naukowych, ale na stałe wpisuje się w rzeczywistość ich szkoły.
Szkoły Akademii uczniowskiej w mediach

Szkoły Akademii uczniowskiej w mediach

Zajęcia w szkole i to w godzinach popołudniowych!? Okazuje się, że tak. Akademia Uczniowska to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu-czytamy w artykule Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieleniu.
Finał Festiwalu Uczniowskiej Nauki

Finał Festiwalu Uczniowskiej Nauki

W dniach 15 i 16 września do Warszawskiego Centrum Nauki Kopernik przyjechały grupy uczniów, które zostały wyróżnione podczas Festiwalu Uczniowskiej Nauki. Do wyłonionych przez ekspertów gimnazjów należały: Gimnazjum w Starym Dłutowie, Gimnazjum w Sobolewie, Gimnazjum nr 7 w Gliwicach, Gimnazjum w Kołaczkowie, Gimnazjum w Kaczorach, Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim, Publiczne Gimnazjum w Zabrzu,...
Czy wiecie, że...wg raportu Komisji Europejskiej Polacy uwielbiają blogować! :)

Czy wiecie, że…wg raportu Komisji Europejskiej Polacy uwielbiają blogować! :)

Tak, tak na zlecenie Komisji Europejskiej został stworzony raport dot. dostępu młodych ludzi do kultury a w nim ciesząca nas bardzo informacja, ze Polacy zajmują trzecie miejsce na świecie pod względem liczby i popularności blogów. To teraz może więcej szczegółów z raportu: Polscy blogowicze prowadzą wg badań 43 tyś blogów. Wydaje nam się, że trochę...
css.php