Blogi AU

Witamy na platformie blogowej programu "Akademia uczniowska". Zobacz, jak prowadzić projekt na blogu, wypełnić kartę działania i kartę projektu. Załóż blog i podziel się swoimi pomysłami na eksperymenty i doświadczenia.
Archiwum kategorii Skarbiec lekcyjny
Czy olej wymiesza się z wodą utworzy mieszaninę jednorodną?

Czy olej wymiesza się z wodą utworzy mieszaninę jednorodną?

Czy olej wymiesza się z wodą utworzy mieszaninę jednorodną?   Eksperymentowanie w Gimnazjum w Rząśniku Instrukcja. Do przezroczystego naczynia wlej wodę,  następnie olej. Na olej wsyp około 1-2 łyżek zmielonej kawy. Kawę oraz warstwę oleju zabarwionego kawą posyp solą. Cierpliwie obserwuj zmiany, które zachodzą.   BHP. Dbaj o porządek w trakcie i po doświadczeniu.  ...

Propozycja ciekawej lekcji matematyki na podstawie pracy Agnieszki Reymont - Kosiek oraz uczniów z Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu. Poproście swojego nauczyciela o wykorzystanie pomysłu- może ten skomplikowany na pozór przedmiot okaże się świetną zabawą?
Sudoku

Sudoku

Czy graliście już w sudoku? Jeśli nie, na naszej stronie możecie się nauczyć jak opanować sztukę tej gry. Na stronie www.sudoku.name.pl znaleźliśmy bardzo czytelną instrukcję, którą zamieściliśmy w artykule. Przeczytajcie i... zagrajcie!!!
Coś słodkiego na grudniowe lekcje!

Coś słodkiego na grudniowe lekcje!

Grudzień…Na drzewach trudno dostrzec już owoce. Słoiki z przetworami na półkach naszych mam i babć muszą nam wystarczyć na całą zimę. Dziś Ania z naszego zespołu przyniosła taki słoik. A w środku: aronia, gruszka i jabłko. Czy zastanawialiście się kiedyś ile cukru jest w owocach? Wykonajcie prosty eksperyment, a znajdziecie odpowiedź na to pytanie:-) Rekomendacja...
Pomysł na ciekawą jesienną lekcję

Pomysł na ciekawą jesienną lekcję

Jesień. Zapewne idąc do szkoły coraz bardziej marzniecie i nie w głowie Wam pomysły na to, jak urozmaicić zajęcia z nauczycielem biologii. Na szczęście przygotowaliśmy dla Was parę propozycji! Na początek pytanie: czy wiecie jaka witamina przydaje się najbardziej w jesienne dni? Oczywiście witamina C. Ale który owoc zawiera jej najwięcej?
css.php