Działacie? Robicie ciekawe projekty uczniowskie?
Zmieniliście coś, czym możecie podzielić się z innym?
Chcielibyście czerpać inspirację od innych grup, które aktywnie działają
w swoich środowiskach?
Realizujecie projekt razem z Centrum Edukacji Obywatelskiej w tym roku szkolnym?
Jeśli tak to OPPM jest właśnie dla was, zgłaszajcie się już teraz.

OPPM to wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie podsumowujące całoroczną pracę i osiągnięcia szkolnych zespołów projektowych. To okazja, by pochwalić się sukcesem, podzielić doświadczeniami z rówieśnikami z całej Polski. OPPM daje możliwość spotkania ciekawych ludzi, zaprezentowania swojego projektu, spojrzenia na świat jako źródło wyzwań i inspiracji.
KIEDY?

Prezentacja odbędzie się 30 maja 2011 (poniedziałek) na Zamku Królewskim w Arkadach Kubickiego w Warszawie w godzinach 11.00 – 15.30.
DLA KOGO?

Do udziału w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych zapraszamy przedstawicieli grup młodzieżowych:
4 osoby (uczniowie i uczennice) + 1 opiekun.

Uczestnikom z programu Akademia uczniowska refundujemy koszty dojazdu na spotkanie! :)
Udział w OPPM wezmą zespoły z takich programów CEO jak: Akademia uczniowska, Szkoła Pełna Energii, Młody Obywatel, Kulthurra, Literacki Atlas Polski – Reportaże, Młodzi Aktywiści Prezydencji, Patrz i zmieniaj, Poczytaj mi przyjacielu, Samorząd uczniowski, Ślady przeszłości, Miłosz od Nowa.
CO SIĘ WTEDY WYDARZY?

W programie OPPM planujemy:
* uroczystą galę powitalną z wyjątkowymi gośćmi ,
* spotkania młodzieży z ekspertami- znającymi tematykę ich projektów,
* spotkania z rówieśnikami i aktywne formy wymiany informacji i doświadczeń o swoich projektach.
* targi Projektów (każda z grup uczestniczących w Prezentacji otrzyma stoisko promocyjne)
* zajęcia integracyjne dla uczestników, dzięki którym będą mogli lepiej się poznać
Podczas prezentacji zobaczymy jakie projekty i działania udało się zrealizować młodym ludziom w ich społecznościach lokalnych. Tegoroczna prezentacja będzie bardzo różnorodna tematycznie. Zobaczymy projekty o tematyce ekologicznej, kulturalnej, obywatelskiej, globalnej– mamy nadzieję, że bogactwo tematów będzie sprzyjało twórczej wymianie doświadczeń, a młodzi ludzie będą się wzajemnie inspirować do dalszych działań. Uczestnicy będą mieli szansę wymienić się doświadczeniami z realizacji swoich projektów i porozmawiać z ekspertami, którzy podsumują młodzieżowe działania podejmowane w całej Polsce.
Prezentację uświetnią znakomici goście, m.in. przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Ochrony Środowiska, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i innych instytucji współpracujących z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
ZGŁOSZENIA

Aby wziąć udział w prezentacji należy jak najszybciej, nie później niż do 9 maja (poniedziałek) wypełnić formularz zgłoszeniowy odpowiadając na wszystkie pytania w nim zawarte.
KRYTERIA WYBORU

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń koordynatorzy programów do 13 maja wybiorą szkoły, które zaprezentują swoje projekty na Zamku Królewskim w Arkadach Kubickiego. Chcielibyśmy gościć podczas OPPM wszystkie chętne zespoły, ponieważ szanujemy waszą pracę i cieszymy się z każdego zrealizowanego projektu. Jednocześnie fizycznie nie jesteśmy w stanie zorganizować tak dużego wydarzenia – jest was tak wiele! Dlatego musimy dokonać wyboru. Wiemy, że w niektórych projektach dopiero zaczynacie realizować działania, szkoły, które są w trakcie działań jak najbardziej zapraszamy do zgłaszania się do udziału w OPPM.
Wyboru dokonamy w oparciu o opisy zamieszczone w formularzach zgłoszeniowych.
WAŻNE!

Uczniowie zgłoszeni na OPPM muszą:
* być formalnie uczestnikami Au
* uczestniczyć w zajęciach SKN prowadzonych w ramach kursu „Projekty edukacyjne Akademii uczniowskiej”
* zgłaszany projekt musi znajdować się na blogu uczniowskim na platformie blogiceo.nq.pl
WIĘCEJ INFORMACJI? KONTAKT

Szczegółowe informacje dotyczące formy prezentacji  zostaną przesłane do uczestników zakwalifikowanych do udziału w OPPM przez koordynatora projektu.
W razie wszelkich pytań prosimy kontaktować się z Anią Sokolnicką: anna.sokolnicka@ceo.org.pl , tel: 22 622 32 49, wew. 131
Czekamy na Wasze zgłoszenia do 9 maja!