Czy wiesz co się dzieje z 1% przekazanym na Centrum Edukacji Obywatelskiej podczas rozliczania PIT-ów? W tym roku wychodzimy naprzeciw potrzebom uczniów XXI wieku.

Co roku środki uzyskane z 1% przeznaczamy w całości na materiały, pomoce dydaktyczne i wyposażenie polskich szkół. Staramy się, aby wsparcie, którego Wam udzielamy było inspiracją do organizowanie ciekawych i atrakcyjnych lekcji.

W tym roku chcemy przyczynić się do upowszechnienia nowoczesnych technologii w procesie nauczania i uczenia się. „Akcja –cyfryzacja” skierowana jest do szkół biorących udział w programach Szkoła z klasą 2.0 lub Akademia Uczniowska, z miejscowości nie przekraczających 20 tys. mieszkańców.

Jak wziąć w niej udział?

Napiszcie miniscenariusz filmowy na temat związany z życiem Waszej szkoły. Może to być np. pomysł na promocję szkoły, relacja z ciekawych wydarzeń, wycieczki, interesujących zajęć prowadzonych w Waszej szkole, inicjatyw integrujących uczniów i nauczycieli, prezentacja doświadczeń wykonywanych na lekcjach. Tekst nie może przekroczyć pięciu stron A4 (Times New Roman 12 pkt). Należy go przesłać do 8 maja 2011r. na adres: akcja.cyfryzacja@ceo.org.pl.

Czekamy na prace indywidualne lub zbiorowe przygotowane pod opieką nauczyciela. Autorzy najlepszych scenariuszy zdobędą dla swojej szkoły wsparcie w postaci kamery cyfrowej. Posłuży ona do zrealizowania Waszych twórczych pomysłów reżyserskich. Efekty Waszych przygód z kamerą opublikujemy na głównej stronie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej na początku czerwca. Zapoznajcie się koniecznie ze szczegółowym regulaminem.

Prosimy również o wypełnienie formularza zgłoszeniowego on-line. Zachęcamy do pobrania miniporadnika, w którym znajdziecie wskazówki dotyczące pisania scenariusza. Pokażcie nam to, co najlepsze w Waszych szkołach.

Liczymy na Waszą kreatywność!

Zespół Akademii Uczniowskiej i Szkoły z klasą 2.0.