Wpisy to treści, które zamieszczacie na swoim blogu. Wskazówki dotyczące wpisów.

 

 1.        Tytuł  wpisu powinien być krótki ale ciekawy. Dobrze, gdy jest jasnym sygnałem dla innych, co będzie zawierał umieszczony pod nim wpis. Dlatego unikajmy nazw i słów, których nie zrozumie nikt poza Wami lub Waszymi najbliższymi przyjaciółmi. Pamiętajcie, że im bardziej tytuł będzie przyciągał uwagę, tym więcej osób przeczyta Wasz wpis i umieści pod nim komentarz. Traktujcie tytuł jak klucz do popularności Waszego wpisu!

 

2.       Treść powinna zaintrygować czytelnika i stanowić konkretną informację. Musi zatem „wciągać”, być interesująca, a zarazem sprawiać, że nasz odbiorca dowiaduje się czegoś nowego i zapamiętuje to. Jak to osiągnąć? Pamiętajmy, żeby nasz wpis nie był zbyt długi. Nikt nie chce po szkole czytać drugiej książki :-)

 

3.       Jeśli chcecie dodatkowo wzbogacić Wasz wpis, możecie użyć linków do ciekawych stron, zamieszczać galerie ze zdjęciami, lub udostępniać własne filmy.

 

4.       Jeśli używacie trudniejszych słów, lub zagadnienie które poruszacie we wpisie  wymaga dodatkowego objaśnienia, odsyłajcie za pomocą linków do konkretnych źródeł, np. słowników lub pomocnych stron. Instrukcje, które pomogą Wam dodać link znajdują się tutaj : Jak dodać link do wpisu?

 

5.      Blog uczniowski to praca grupowa. Wykorzystajmy to! Przed publikacją pokażmy treść koledze czy koleżance. Unikniecie w ten sposób błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Kto wie, może porady innych sprawią, że nasz wpis będzie jeszcze ciekawszy?