Festiwal tuż tuż…

 

Przygotowania do Festiwalu Uczniowskiej Nauki ruszyły pełną parą. Nasz zespół pracuje nad tym, żeby uczestnicy mieli jak najlepszy komfort przedstawienia swoich prezentacji. Przez cały rok czekamy na spotkanie z Wami, jest to bowiem dla nas okazja, żeby w miłej atmosferze zobaczyć jak działacie w ramach Akademii.

Pierwsza część Festiwalu odbędzie się 7 kwietnia w Poznaniu. Zaprezentują się na nim uczniowie gimnazjów z różnych miejscowości, między innymi z Poznania, Koźminka, Śremu, Krzyża Wielkopolskiego, Kołaczkowa, Brzezin, Mielżyna i Miasteczka Krajeńskiego.

 

Będzie się działo…

 

Poprosiliśmy wszystkich uczestników o przygotowanie i przesłanie kart opisujących ich przygotowania do FUN-u. Już dziś możemy zdradzić, że na festiwalowej scenie odbędzie się wystąpienie młodzieży przebranej za Pitagorasa. Całość będzie dotyczyć pokazania życia i twórczości Pitagorasa i osiągnięć szkoły pitagorejskiej. Na stoisku będą do rozwiązania krzyżówki i rebusy.

Inne doświadczenie przedstawi pomiar wysokości rakiety „samoróbki” napędzanej różną ilością „paliwa” rakietowego ( wody). Zostało ono zaplanowane w taki sposób, aby nie tylko uwzględnić ujęcie kinematyczne, ale również dynamiczne.

Na scenie uczniowie zaprezentują także przygotowany przez siebie obwód elektryczny a na stoisku zostanie rozegrana gra „O prądzie elektrycznym…”. Będzie także możliwość rozwiązywania zadań dotyczących prądu elektrycznego.

Uczniowie przeprowadzą sami kilka prostych doświadczeń, na podstawie których dokonają uszeregowania metali pod względem aktywności wobec podstawowych czynników, które na nie oddziaływują, takich jak: powietrze, woda, temperatura, kwasy, sole.

 

Pamiętajcie, że…

 

Możecie opisać swoje przygotowania do Festiwalu na swoich blogach. Może Wam to pomóc w usystematyzowaniu wiedzy. Dodatkowo po zakończeniu Festiwalu, który dostarcza zazwyczaj wielu emocji, warto napisać krótką relację opisującą Wasz wrażenia. Zawsze bardzo chętnie publikujemy tego rodzaju prace na naszej stronie internetowej oraz stronie Facebook. Czytelnicy blogów, którzy nie będą na festiwalu na pewno równie chętnie przystąpią do lektury, dlatego i tam warto zamieścić podsumowanie festiwalowych wydarzeń.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Festiwalu w Poznaniu, który odbył się w zeszłym roku!

 

Do zobaczenia w Poznaniu!