Finiszujemy

24 maja 2011 autor: kubabester
2

Nasz reportaż jest wreszcie emitowany w Telewizji Kraśnik. Oto adres strony  http://www.ktv.com.pl/program_reportaze/. Dzisiaj odbyło się  podsumowanie programu i szkolna debata. Więcej na blogu uczniowskim  http://blogiceo.nq.pl/aktywiscigorka/. Również dzisiaj powinno ukazać się sprawozdanie na EduTubie .

Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji

Media o nas!!!

11 maja 2011 autor: kubabester
2

Mieliśmy małą przerwę – matury. Teraz montujemy w TV program, w którym są wywiady ze starostą,kuratorem, naszym posłem;sonda na ulicach Kraśnika oraz prezentacja inwestycji unijnych w powiecie. Program ma być gotowy w poniedziałek. Dzisiaj ukazał się artykuł w naszej Gazecie Powiatowej o programie MAP i naszych działaniach. Jutro będzie zeskanowany i zamieścimy na blogu uczniowskim. Powoli przygotowujemy prezentację finałową. Pozdrawiamy

Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji

MAP na :Dniach Otwartych”

22 kwietnia 2011 autor: kubabester
3

W dniu 18 kwietnia 2011 roku w I LO im. Tadeusza Kościuszki odbyły się Dni Otwarte. Nie mogło na nich zabraknąć Szkolnego Klubu Europejskiego Górka, który przygotował stoisko „ info-kiosk”, w którym gimnazjaliści mogli zaopatrzec się w materiały informacyjne na temat Unii Europejskiej oraz prezydencji Polski w UE. Członkinie SKE służyły także informacjami na temat realizowanego projektu MAP. Obok stoiska, w sali 22 chłopcy  w prezentacji multimedialnej informowali gimnazjalistów o historii i działalności Szkolnego Klubu Europejskiego Górka. Następnie, również w prezentacji multimedialnej zapoznali młodzież z założeniami programu Młodzi Aktywiści Prezydencji oraz innymi programami Centrum Edukacji Obywatelskiej. Prelekcję oraz dyskusję dotyczącą Prezydencji Polski  zakończył konkurs z nagrodami, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Młodzi aktywiści z Górki wykorzystali Dni Otwarte dla popularyzacji programu MAP oraz propagowania priorytetów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji

Lekcja europejska

14 kwietnia 2011 autor: kubabester
0

W dniu 14 kwietnia 2011 roku odbyła się w naszej szkole „lekcja europejska”, którą poprowadziła pani Karolina Machul z Biura Posła do Parlamentu Europejskiego Prof. Leny Kolarskiej – Bobińskiej w Lublinie. Projekt organizowany przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z regionu lubelskiego,  zwłaszcza tych położonych w mniejszych miejscowościach. Podczas zajęć w szkołach województwa lubelskiego, studenci dzielą się z młodszymi kolegami zdobytą w Parlamencie Europejskim wiedzą i doświadczeniem. Tematem lekcji była historia  integracji europejskiej, charakterystyka instytucji unijnych oraz zbliżająca się Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej.  Pani Karolina Machul podziela się też swoimi osobistymi spostrzeżeniami na temat działalności parlamentarnej od tzw. „kuchni”. Na zakończenie lekcji został przeprowadzony błyskawiczny konkurs z nagrodami ufundowanymi przez Panią Profesor, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników lekcji. Najwięcej trafnych odpowiedzi udzieliła Paulina Jedlińska z klasy I F, drugie miejsce zajął Karol Kapuściński z klasy I F, trzecie – Paula Szymona z klasy III E. Wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez prof. Lenę Kolarską – Bobińską. Ponadto lekcja pozwoliła na  zainteresowanie młodzieży korzystaniem z szans, jakie daje nam członkostwo w Unii Europejskiej, m.in. wymianą młodzieżową, programami europejskimi, w ramach których uczniowie mogą kształcić się w innych krajach Unii. Podczas lekcji obecna była Telewizja Kraśnik, która „uwieczniła” naszą lekcję. Materiał ten zostanie wykorzystany do opracowania większego materiału na temat  udziału SKE Górka w projekcie MAP.

Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji

Nasze plany

7 kwietnia 2011 autor: kubabester
2

Sondę uliczną będziemy przeprowadzać w przedszkolu, naszej szkole oraz na rynku. Chodzi nam o wybór  jak najbardziej „reprezentatywnej” części społeczności lokalnej. Będzie to program prezentowany w TV Kraśnik. Oprócz sondy będą przedstawione inwestycje w mieście i powiecie oraz wywiady z Posłami na Sejm RP oraz urzędnikami UM oraz Starostwa Powiatowego. Scenariusz na spot opracujemy troszkę później. Relacja ze spotkania z pracownikiem RCIE na blogu uczniowskim.

Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji

Współpraca z KTV

1 kwietnia 2011 autor: kubabester
2

Właśnie jesteśmy po rozmowach z Prezesem lokalnej telewizji. Będziemy „montować” program o prezydencji Polski w UE. W planach mamy sondę na temat wiedzy kraśniczan o Prezydencji Polski w UE oraz spot reklamowy.

Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji

Już działamy !!!

1 kwietnia 2011 autor: kubabester
2

Realizację projektu rozpoczęliśmy od spotkania z przedstawicielemRCIE w Lublinie, który przyblizył uczestnikom projektu zagadnienia polskiej prezydencji oraz zachęcił do udziału w licznych konkursach oraz symulacji obrad Rady Unii Europejskiej

Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji
css.php