Debata !

24 maja 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 1 939.

W dniu 24 maja 2011 roku odbyła się w naszej szkole publiczna prezentacja projektu MAP połączona z debatą na temat korzyści i strat wynikających z polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. W debacie wzięli udział uczestnicy projektu podzieleni na dwie grupy. Podczas swoich wystąpień starali się przekonać do swoich racji zebraną publiczność oraz „ sędziego”, który przewodniczył obradom, udzielał głosu stronom, jak również po wysłuchaniu stron wydał werdykt. Zarówno sędziego, jak i zebraną publiczność bardziej przekonały argumenty zwolenników korzyści wynikających z polskiej prezydencji. Wyraził to przewodniczący
” składu orzekającego”, jak również na zakończenie debaty uczniowie w głosowaniu.

Nasze nowe koszulki !

20 maja 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 273.

Oto nowe koszulki SKE „Górka ” w ramach projektu Młodzi Aktywiści Prezydencji !

Artykuł o nas w „Głosie”- gazecie powiatowej !

15 maja 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 5 621.

Zdjęcia z Dnia Flagi !

6 maja 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 7 274.

Filmik z Dnia Flagi !

6 maja 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 2 950.

YouTube Preview Image

Majówka z Flagą !

5 maja 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 4 770.

W dniu 29 kwietnia uczniowie naszej szkoły zorganizowali uliczny happening polegający na utworzeniu przez uczniów żywej flagi Polski. W tym celu ubrali się w białe i czerwone koszulki, które utworzyły olbrzymią flagę. Jest to bardzo modna na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych forma przedstawienia w niekonwencjonalny sposób jakiegoś wydarzenia, która nosi nazwę Flash Mob – Ludzie Flagi. W akcji brało udział około 200 uczniów I LO, którzy dodatkowo pomalowali swoje twarze w kolorach flagi RP, a na koniec wypuścili w powietrze białe i czerwone baloniki oraz wykonali „meksykańską falę”.
W tym dniu nawet patron szkoły – dostojny Tadeusz Kościuszko przywdział narodowe barwy.
Happening uczniów I LO jest elementem ogólnopolskiej akcji Majówka z Polską, której organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, a honorowy patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Film ze spotkania z przedstawicielką eurodeputowanej Leny Kolarskiej-Bobińskiej !

26 kwietnia 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 3 480.

YouTube Preview Image

Zdjęcia – Dni otwarte !

26 kwietnia 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 1 894.

Podsumowanie dni otwartych !

26 kwietnia 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 3 039.

W dniu 18 kwietnia 2011 roku w I LO im. Tadeusza Kościuszki odbyły się Dni Otwarte. Nie mogło na nich zabraknąć Szkolnego Klubu Europejskiego Górka, który przygotował stoisko „ info-kiosk”, w którym gimnazjaliści mogli zaopatrzec się w materiały informacyjne na temat Unii Europejskiej oraz prezydencji Polski w UE. Członkinie SKE służyły także informacjami na temat realizowanego projektu MAP. Obok stoiska, w sali 22 chłopcy w prezentacji multimedialnej informowali gimnazjalistów o historii i działalności Szkolnego Klubu Europejskiego Górka. Następnie, również w prezentacji multimedialnej zapoznali młodzież z założeniami programu Młodzi Aktywiści Prezydencji oraz innymi programami Centrum Edukacji Obywatelskiej. Prelekcję oraz dyskusję dotyczącą Prezydencji Polski zakończył konkurs z nagrodami, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Młodzi aktywiści z Górki wykorzystali Dni Otwarte dla popularyzacji programu MAP oraz propagowania priorytetów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Zdjęcia ze spotkania !

15 kwietnia 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 6 211.

Oto niektóre fotografie ze spotkania z przedstawicielką eurodeputowanej Leny Kolarskiej-Bobińskiej .