Witamy po przerwie

Cześć wszystkim! Blog Oleśnicy wraca, ale w zmienionym składzie, ponieważ wszyscy poszliśmy do liceów i wiele się od ostatniego roku zmieniło. W obecnej chwili nie jesteśmy już uczniami Gimnazjum numer 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy, lecz 1 LO w Oleśnicy im. Juliusza Słowackiego. W skład grupy wchodzą: Marta Korpecka, Monika Naumiec, Justyna Janik oraz ja, czyli Jakub Przysiężny.
Prezydencja Polski w pełni, a my postanowiliśmy zareklamować w naszej pracy Wrocław jako miasto polskiej prezydencji. Taki tytuł nosi nasz projekt. Naszym celem będzie dowiedzenie się jakie obiekty w stolicy dolnegośląska mogą najbardziej podobać się naszym ” braciom” z unijnej rodziny. Zapraszam do ponownego śledzenia naszego bloga. Zapewniam, że naprawdę warto. Będzie się działo!

Finish

Witajcie po dość długiej przerwie spowodowanej natłokiem pracy. Jak sami widzicie nasz blog zbliża się wielkimi krokami do końca. Wybraliśmy twarz polskiej prezydencji, wykonaliśmy ulotki z tym związane, które zresztą widnieją na blogu. Pozostała jeszcze tylko prezentacja naszej pracy przed innymi. Takie prezentacje odbędą się dwie: jedna pod koniec maja przed nieco mniejszą publicznością, aczkolwiek również nie małą i druga na początku czerwca przed całą szkołą na festynie. Czas pracy nad projektem był bardzo przyjemny, myśle, że taki projekt to zawsze jakaś fajna nowość. Polska prezydencja zaczyna się już w lipcu, zachęcam więc do śledzenia działań i przyłączania się do nich. Przeprowadzając ankiete nauczyliśmy sie jak ważne jest dobre nastawienie obywalteli i chęć pomocy z ich strony, również nasza prezydencja tego potrzebuje. Ostatnim wpisem na blogu będzie relacja z prezentacji publicznej naszego projektu. Mam nadzieje, że nasz blog, a przede wszystkim projekt przypadł wam do gustu. Trzymajcie się!

nie ma czasu na lenistwo

Święta dopiero się skończyły, a w naszej grupie praca wrze. Co prawda większą część projektu już zrobiliśmy, może nawet całą. Ostatnią rzeczą, która niedano wpadła mi do głowy jest zrobienie plakatu informującego w naszej szkole o polskiej prezydencji w UE.

Ulotki

Macie okazje przekonać się jak wyglądały nasze ulotki:D

Wyniki ankiety

W piątek wybraliśmy się całą grupą na ankietę, która odbyła się na terenie naszego miasta. Jak zawsze z ankietami bywa nie wszyscy ludzie chcieli wziąść udział, ale udało nam się zachęcić do udziału całkiem sporą liczbę osób. Chodziliśmy z ulotkami, na których byli opisani wszyscy kandydaci. Jutro dodam zdjęcia ulotek, będziecie mogli zobaczyć jak one wyglądały.

Osoba Otrzymane głosy      
Kuba Wojewódzki 51      
Szymon Majewski 24      
Martyna Wojciechowska 24      
Urszula Dudziak 14      
Agnieszka Radwańska 11      
Magdalena Mołek 9      

Pózniej dodam jeszcze diagram. Jak sami widzicie na twarz polskiej prezydencji w UE został wybrany Kuba Wojewódzki. Zwycięzcy gratulujemy.

Sonda

Już dzisiaj przeprowadziliśmy ankiete na terenie naszego miasta, jednak głosowanie nie jest zakończone. Artykuł o ankiecie umieszcze na blogu jutro. Od dziś działa jednak jeszcze sonda. Dam do niej link, zachęcam do wzięcia udziału i oddania głosu na swojego faworyta.

http://zapytaj.com.pl/Category/014,005/2,10589758,Kogo_wybralibyscie_na_twarz_Polskiej_prezydencji_w_Unii_Europejskiej.html

Końcowe odliczanie

Nominacje rozdane, czekamy teraz na ankiete, jednak bynajmniej nie dzieje to sie biernie. Przygotowujemy ulotki, które zostana troche zmienione w porównaniu z tym co pisałem na początku. Nie będą o Polsce, tylko o naszych kandydatach, niedługo wrzuce na bloga ta ulotke to sami sie przekonacie jak wygląda.

Pełna lista kandydatów:

1. Agnieszka Radwańska- tenisitka

2. Szymon Majewski- showman, dziennikarz

3. Martyna Wojciechowska- podróżniczka, dziennikarka

4. Kuba Wojewódzki- dziennikarz

5. Magda Mołek- dziennikarka

6. Urszula Dudziak- piosenkarka jazzowa

Macie faworytów, piszcie!

Ostatnia

 Przyszedł już czas na ostatnią nominację. Panie Rafale niestety nie będzie utrzymanego parytetu. Kandydatem Karoliny jest kobieta, acz również bardzo ciekawa.

Jest najstarsza z pośród wszystkich kandydatów. Kobiętą wieku się nie wypomina, ale musiałem o tym wspomnieć.

Jest znana na całym świecie. Szczególnie w Polsce i na… Filipinach. Każdy pewnie się już domyśla, że chodzi o gwiazdę nowego show dwójki- Urszulę Dudziak. Ta kobieta to niezwykle doświadczona i utalentowana śpiewaczka jazzowa. W tej muzyce nie słowa są najważniejsze. Urszula jest ciepłą osobą, da się lubić. Może rozsławiać naszą prezydencję poprzez kolejne utwory jazzowe, muzyka łączy, przedewszystkim ta, w której słowa nic nie znaczą.

To już ostatnia kandydatura. W piątek wybieramy się na ankiete. Zobaczymy co mieszkańcy Oleśnicy sądzą o naszych kandydatach.

Śledzcie nasz blog, praca wre, co z resztą chyba widać. Macie swojego faworyta?

Piąta nominacja

Nadszedł czas na nominację Marioli.

Jej kandydatką jest Magda Mołek- dziennikarka telewizyjna. Jest ulubioną

dziennikarką Marioli. Moja koleżanka ceni ją również za styl oraz kulturę słowa.

Ma swoją opinie w każdym temacie. Prowadzi poranny program stacji TVN

” Dzień Dobry TVN”, który cieszy się wysoką oglądalnością.

Ma za sobą również prace w TVP, TV Puls, Canal + oraz w Telewizji Regionalnej Zagłębia Miedziowego. Często prowadziła festiwale muzyczne oraz narodowe testy np. inteligencji.

Dlaczego ona?

1. Ma świetny styl.

2. Zawsze ma swoje zdanie.

3.Posiada piękną kulturę słowa.

4. Prowadzi program o wysokiej oglądalności, więc przez niego mogła by promować prezydencję Polski w UE.

5. Często prowadzi festiwale, co świadczy o tym, że nie tylko my uważamy, że jest osobą reprezentacyjną.

Na liście kandydatów jest wolne już tylko jedno miejsce. Zapełni je kandydat Karoliny. Prawdopodobnie jutro będzie on znany. Zachęcam do nieustannego śledzenia bloga.

Już niedługo ruszymy w miasto i poznamy opinię Oleśniczan o naszych kandydatach. Trzymajcie się!

Przypomnienie

Karty juz prawie odkryte. Zostały jeszcze tylko kandydatury Marioli i Karoliny. Podsumujmy to co narazie jest wiadome.

Do boju o tytuł twarzy polskiej prezydencji w UE stanie sześciu kandydatów. Znamy już cztery nominacje. Oto one:

1. Agnieszka Radwańska- nominowana przez Kubę.

2. Szymon Majewski- nominowany przez Martę.

3. Martyna Wojciechowska- nominowana przez Monikę.

4. Kuba Wojewódzki- nominowany przez Olę.

Zachęcam do dalszego śledzenia naszej pracy. Juz niedługo idziemy w miasto na ankietę. Trzymajcie sie i trzymajcie za nas kciuki:D