Złote trampki

ukonczeniezlotetrampkiduzebezcienia-300x300

Informacja o wakacjach miała być ostatnią, ale właśnie otrzymałam email z dobrymi wieściami…
Nasz blog został już przestudiowany przez moderatorów programu „WF z klasą” i otrzymaliśmy ZŁOTE TRAMPKI, czyli odznakę, która świadczy o ukończeniu II edycji projektu.
To teraz możemy już cieszyć się WAKACJAMI na całego:)

 

koniec prog1

To już jest koniec…

wakacje dla 4-os

Drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23,
dobiegła już końca nasza przygoda z programem „WF z klasą”, Dziękuję za to, co bylo: za Wasz udział w imprezach szkolnych i pozaszkolnych; Wasze zaangażowanie w zajęcia szkole oraz pozalekcyjne. Dziękuję za udział w projektach. To dzięki Waszym chęciom i pozytywnemu nastawieniu organizacja sportowych przedsięwzięć miała sens. Ten rok był pewłen wyzwań dla mnie jako nauczyciela, ale przede wszystkim dla Was- uczestników tych projektów. Spisaliście się na medal!
Z przyjemnością dokumentowałam Wasze sukcesy na sportowym blogu. Dziękuję za komentarze i liczne odwiedziny- zaglądaliście tutaj ponad 22 tysięce razy ( ta ilość jest dla mnie niesamowitym zaskoczeniem. Utwierdza mnie to jednocześnie w przekonaniu, że prowadzenie bloga ma sens).

W nowym roku szkolnym 2015/2016 będziemy kontynułowali naszą przygodę z „WF z klasą”. Obiecuję jeszcze więcej imprez, zawodów i projektów do których będę Was zapraszała.

A teraz czas na długo wyczekany odpoczynek.
Życzę Wam bezpiecznych i słonecznych wakacji. Niech spełnią się Wasze podróżnicze marzenia. Cieszcie się tym wyjątkowym czasm, byście z nowymi siłami wkroczyli w kolejny rok szkolny.

nauczyciel WF- Izabela Pakuła

 

 

Dyplomy i trofea dla najlepszych

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego. Przyszedł więc czas podsumowań i wyróżnień dla najlepszych sporotwców w naszej szkole.
W czwartek 24 czerwca Dyrektor Szkoły p.Ilona Szeliga wręczała dyplomy i medale za rywalizację sportową z okazji Dnia Sportu. Przypomnijmy, w trakcie zawodów odbyło sie 7 konkurencji idywidualny oraz sumo i przeciągania liny. Każda klasa walczyła także zespołowo o tytuł „Najbardziej usportowionej klasy” (http://blogiceo.nq.pl/aktywnisp23/2015/06/04/dzien-sportu-z-okazji-dnia-dziecka/).

DSC04493

 Na zdjeciu wszyscy nagrodzeni uczniowie

Wyniki konkurencji indywidualnych:

 • „Rzut do celu”
  DZIEWCZYNY-1. Estera z klasy 4b, 2.Nicola z klasy 6b, 3. Julia z klasy 4A
  CHŁOPCY- 1.Michał z klasy 4b, 2. Bartosz z klasy 5c, 3. Dominik z klasy 5b
 • „Odbicia sitarkarskie”
  DZIEWCZYNY- 1. Agnieszka z klasy 6b, Wiktoria z klasy, 3. Roksana z klasy 6a
  CHŁOPCY- 1. Marcin z klasy 6b, 2. Dominik z klasy 5b, 3. Łukasz z klasy 6a
 • „Skoki na skakance”
  DZIEWCZYNY- 1. Julia z klasy 4b, 2. Dominika z klay 6b, 3.Natalia z klasy 5a
  CHŁOPCY- 1.Marcin z klasy 5a, Krystian z klasy 5a, 3. Marcin z klasy 6b
 • „Rzut piłką lekarską”
  DZIEWCZYNY-1.Nicola z klasy 6b, 2. Zuzanna z klasy 6a, 3. Natalia z klasy 5a
  CHŁOPCY- 1. Mateusz z klasy 6a, 2.Marcin z klasy 6b, 3. Olek i Michał z klasy 6b
 • „Tor sprawnościowy”
  DZIEWCZYNY- 1.Zuzanna z klasy 6a, 2. Jessica z klasy 6a, 3.Julia z klasy 4b
  CHŁOPCY- 1. Jakub z klasy 4a, 2.Marcin z klasy 6b, 3.Aron z klasy 5c
 • „Bieg slalomem”
  DZIEWCZYNY- 1.Zuzanna z klasy 6a, 2.Zuzanna z klasy 6b, 3.Agnieszka z klasy 6b
  CHŁOPCY- 1. Marcin z klasy 5a, 2.Ksawery z klasy 5c, 3.Damian z klasy 5b
 • „Skok w dal”
  DZIEWCZYNY- 1. Agnieszka z klasy 6b, 2. Kaja z klasy 5c, 3.Zuzanna z klasy 6a
  CHŁOPCY- 1. Mateusz z klasy 6a, 2. Szymon z klasy 5c, 3.Michał z klasy 6b

Dyrektor szkoły wręczyła oficjalnie dyplomy (przekazane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej) dla 18 osobowej grupy uczniów, która tworzyła wyróżnioną grę „Liniowe przerzutki”.

DSC04489
Tradycją stało się już, że na koniec każdego roku szkolnego, wybieramy SPORTOWACA ROKU. O to miano mogą starać się uczniowie najstarszych klas. Nagroda jest podsumowaniem sportowych dokonań 6-klasistów. Znaczące jest także to, by nagrodzony uczeń był wzorem postaw Fair Play.
„SPORTOWCEM ROKU 2015″ zostały: Agnieszka Niedźwiedź i Zuzanna Ochman. Gratulujemy!

DSC04490

 

W klasyfikacji generalnej klas wyniki przedstawiają się następująco:
1 miejsce klasa 6b
2 miejsce klasa 6a
3 miejsce klasa 5a

DSC04486

 Na zdjęciu przwodniczący wyróżnionych klas

Dyrektor Szkoły o „WF po nowemu”

Zachęcamy do przeczytania artykułu, który ukazał się 19 czerwca w Gazecie Wyborczej. Dyrektor Szkoły p.Ilona Szeliga komentuje planowane zmiany przez MEN, które będą dotyczyły oceniania na wychowaniu fizycznym. Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje wprowadzić nowe zasady oceniania od września 2015.

001

W finale Klub Kibica dał radę

W niedzielę 21 czerwca odbył się wielki finał turnieju piłkarskiego „Rodzice Dzieciom-Dzieci Rodzicom”. 30 maja (kliknij http://blogiceo.nq.pl/aktywnisp23/2015/06/02/klub-kiibica-na-medal/) nasza ekipa walczyła w eliminacjach, dzięki awansowi znalazła się w wielkim finale. O godzinie 9.00 na boiskach kompleksu sportowego „Torkacik”, odbyło się oficjalne otwarcie. Organizatorzy przywitali przybyłe drużyny i Kluby Kibiców. Gościem otwarcia był p.Jacek Brzezinka, poseł RP, oraz p.Hailna Bieda- radna Sejmiku Śląskiego.

Po oficjalnym otwarciu wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

DSC04391

 

Nasza drużyna piłkarska składała się z grupy Rodziców i Dzieci tj. uczniów klas 3-6.

Mimo, że wielkim wyzwaniem był aspekt piłkarski, to dla naszego Klubu Kibica, doping była sprawą priorytetową. Przygotowania do finałowej oprawy trwały ponad 2 tygodnie. Prócz transparentów ręcznych przygotowaliśmy wielkoformatowe napisy. Było nas widać i o to chodziło.

Klub przygotował profesjonalną oprawę. Piosenki kibicowskie dopracowano do perfekcji. Jednym słowem wyszlo wszystko idealnie :)

Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie psikus pogody. W trakcie zawodów zaczął padać deszcze i ze względów bezpieczeństwa organizatorzy przerwali turniej. Po wstępnych ustaleniach został on przeniesiony na 13 września.

Mimo, że KLUB KIBICA nie zaprezentował wszystkich swoich możliwości ( był przygotowany taniec Michelle Obama, który miała zaprezentować cała ekipa kibiców SP23) został doceniony przez organizatora. Nieoficlanie przyznano nam I miejsce, a trofea zostaną nam przekazane na wrześniowym finale.

Serdeczne podziękowania dla kibiców, rodziców i piłkarskiej drużyny dzieci. Dziękuję p,Marcie Giermuda i p.Januszowi Parkitnemu za zaangażowanie i pomc.

 

Wspomnienia z Olimpiady…

Od Olimpiady Pomysłów minęło prawie 2 tygodnie, a ciągle żyjemy tym wydarzeniem. Wspomnienia z tego, co działo się w Warszawie zostaną z nami na długo. Z niecierpliwością czekamy na oficjalny filmik przygotowany przez CEO, a tymczasem z radością czytamy post, który pojawił się na programowym blogu.
Fajnie, że inni mogą się dowiedzieć, jak cudownie bawiliśmy się podczas pobytu w Warszawie.

Koniecznie kliknijcie w linka i zobaczcie, co o nas napisano :)
http://blogiceo.nq.pl/wfzklasa/2015/06/09/olimpiada-pomyslow-z-klasa-zobaczcie-jak-sie-bawilismy/

images (8)

css.php