Wakacje 2013

W tym roku wakacje były cudowne!!!. Byłam w górach przez 2 tygodnie,oraz w szkole na PÓŁKOLONII  i  stamtąd wyjezdrzaliśmy na fajne wycieczki np: do Bałtowa, do Kielc, do Kazimierzy i Buska Zdroju na basen. A także w naszej wsi były Dożynki Gminne. Uczniowie  Szkoły Podstawowej w Kozubowie przygotowały różne scenki i scenariusze.

Dzień sportu – górą!

Dziś  w naszej szkole nauczyciele zorganizowali zbiórkę i powiedzieli,że idziemy bawic się na boisko z okazji Dnia sportu. Wszystkie dzieci ucieszyły się i poleciały na boisko i zaczęły grać w różne gry np: w piłkę nożną.

 

 

 

 

 

                                          BYŁO SUPER!!!!

 

Dzień Mamy

27 maja 2013roku w naszej szkole odbył się apel z okazji dnia matki.Uczniowie przygotowali piękne scenki oraz wierszyki i piosenki. Wszystkie mamy były zadowolone ze swoich pociech. W tamtym dniu dzieci pokazały mamą jak ich kochają!!!  

Wycieczka do Warszawy:)

Dnia 22 maja 2013r. klasy 4-6 pojechaliśmy do Warszawy na 3 dni. Wszyscy byli  zadowoleni. Po Warszawie oprowadzała nas  bardzo miła pani przewodnik opowiadało różne legendy  dotyczące naszej stolicy i.t.d. Na tej wycieczce zwiedziliśmy dużo pomników i miejsc np; stare miasto, pałac kultury i nauki, łazienki królewskie, ogród botaniczny, ZOO, pomnik Chopina, Zygmunta III, Marii Konopnickiej i.t.p.Byliśmy szczęśliwi  za to, że  mogliśmy pojechać i zwiedzić tak cudownie i piękną stolicę Polski.

O Regionie Świętokrzyskim(o województwie)

Województwo świętokrzyskie położone jest na terenie najstarszych w Polsce Gór Świętokrzyskich oraz malowniczych i bogatych w zabytki oraz osobliwości przyrody obszarów Ponidzia i ziemi sandomierskiej. Dzięki tym walorom turystycznym cieszy się dużą popularnością wśród odwiedzających.
 W ostatnim czasie bardzo intensywnie rozwija się tu agroturystyka oraz różne formy turystyki aktywnej (turystyka piesza, rowerowa, konna, itp.). Miłośnicy sportów wodnych oraz podniebnych również znajdą tu doskonałą infrastrukturę do ich uprawiania. Ponadto na szczególną uwagę zasługują licznie zachowane na Kielecczyźnie i w większości wciąż

sprawne zabytki techniki.

Warto zwiedzić!!!!!:)

Wielkanoc :)

22 marca w piątek było roztrzygnięcie konkursu na najlepszą palmę i kartkę wielkanocną. Palmy i kartki wyglądały pięknie. Dzieci w to włożyły dużo trudu. Oto zwyciężcy :

                                      W kategorii klas I – III

I miejsce – Klaudia Niedziela

II miejsce – Roksana Fijałkowska

III miejsce – Kinga Wojciechowska

                          W kategorii klas – IV-VI

I miejsce -  Klaudia Radziejewska                                                                                       II miejsce – Natalia Dąbrowska
                              III miejsce – Anna Pytel

 


                     

 

Topimy Marzannę!!!

W dniu 21 marca nasza szkoła pożegnała zimę słowami Marzanno…. Podpalaliśmy marzannę  i śpiewaliśmy piosenki.Gdy powrzucaliśmy wszystkie  marzanny  uczniowie szkoły odeszli ze smutkiem do szkoły, ale ratowała nas myśl, że  za parę miesięcy będzie zima.

Dzień kobiet ( Miss szkoły)

8 marca 2013r z okazji Dnia Kobiet mieliśmy cudowny prezent od chłopaków ponieważ zorganizowali  konkurs miss szkoły, na którym dziewczyny świetnie się bawiły. A także uczniowie całej szkoły przedstawili wspaniałe scenki  oraz przedszkolaki  pokazały najlepszą według mnie scenkę pokaz mody. Babcie, mamy i inne dziewczyny  były bardzo zadowolone.

Prezenty

- Babciu opowiesz mi  o dawnych mikołajkach ?

- Oczywiście.

  – Kto wcześniej przynosił  prezenty i gdzie je zostawiał?

- W moich czasach pisało się listy do świętego Mikołaja, albo mówiono rodzicom co chciałoby się dostać od niego.

- Kiedy rozdawano te prezenty?

-Rano 6 grudnia pod poduszką paczyliśmy co dostaliśmy.Mikołaj przychodził w nocy i nigdy, go nie widzieliśmy, bo w tym czasie spaliśmy.

- Jaki najczęściej był to prezent?

-Prezenty w okresie świątecznym, każdy dostawał  Wigilię. Prezenty dla wszystkich były pod choinką. Najczęściej dostawało się słodycze i zabawki.

-jaka była twoja ulubiona zabawka?

-Moim ulubioną zabawką była lalka, która nazywała się Monaella.

- Bardzo dziękuję ci za ten wywiad!!!!