Coś nowego

Razem z moją mamą postanowiłyśmy zrobić coś wspólnie. Moja mama jest duszą artysty i robisz różne ciekawe i piękne rzeczy, ale dzisiaj robiłyśmy wianki i pakowałyśmy prezenty dla mojej cioci. Mam nadzieje, że wam się spodobają :D A wy robicie coś kreatywnego?? Z chęcią bym się wymieniła wiedzą na ten temat z innymi ;)

~anitolka556

Nowy papież

Doszłam do wniosku, że skoro nie dawno wybrali nowego papieża, a dokładniej to 13 marca 2013 r. , to wypadałoby coś o nim napisać. No więc tak:

Franciszek I 

Franciscus, właśc. Jorge Mario Bergoglio SI (ur. 17 grudnia 1936 w Buenos Aires) – argentyński duchowny rzymskokatolicki, w latach 1998–2013 arcybiskup Buenos Aires i tym samym prymas Argentyny, w latach 2001–2013 kardynał, 266. papież i 8. suwerenny władca Państwa Watykańskiego (od 13 marca 2013).
Franciszek jest pierwszym papieżem z kontynentu amerykańskiego, a także pierwszym spoza Europy od czasu papieża Grzegorza III (pontyfikat 731–741). Jest też pierwszym jezuitą wybranym na papieża, a także pierwszym zakonnikiem od czasu papieża Grzegorza XVI (pontyfikat 1831–1846).
Posługuje się językami: hiszpańskim, włoskim, niemieckim, francuskim oraz angielskim, zna też trochę portugalski. Na studiach uczył się także języków klasycznych: łaciny i grekiego.

źródło wikipedia

Od samego początku wydał mi się bardzo sympatyczny :D A wy jakie macie o nim zdanie??

~anitolka556

Książkowe rzeźby

Jak wiadomo po nie, którzy uczniowie lubią robić sobie z książek brudnopisy, czego bardzo nie popieram, ale są tacy, którzy przeszli w swojej twórczości na nowy poziom, czyli książkowe rzeźby ;) A tak naprawdę nazywa się to bookartyzm. To niesamowite, że ludzie potrafią stworzyć takie cuda. Po niżej przedstawiam wam arcydzieła wykonane tą techniką :D

http://puretextuality.files.wordpress.com/2011/11/book-art-8.jpg

http://biblioteka4lo.ktos.info/wp-content/uploads/2012/11/book-art1.jpg

Bookartyzm, czyli inny wymiar literatury

~anitolka556

SPAM!

 *Spam – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne.

źródło wikipedia

Wiele osób w naszym otoczeniu spamuje, a nawet o tym nie wiedzą. Dobijające są komentarze ze spamem typu: Świetny blog zapraszam to mnie: (adres bloga) itp. Lecz nie widzę w tym nic złego, jeśli komentarz jest rozbudowany i na temat posta. Ale spam to nie tylko komentarze, lecz też wiadomości na poczcie elektronicznej, tak zwane reklamy. Strasznie zaśmiecają pocztę, czego bardzo nie lubię. Proszę was pomyślcie zanim zaczniecie spamować ;)

Spam_messages____by_hjstory-d3a6oft_large

~anitolka556

Szkoła!!!

Dziś w Szkole Podstawowej nr 1 im.Bolesława Prusa w Górze odbył się konkurs humanistyczny, należało napisać  opowiadanie na temat: ,,Wyobraź sobie, że jesteś mrówką. Opisz jeden dzień z twojego życia”. Z jednej strony temat łatwy, z drugiej  jednak trzeba było wytężyć wyobraźnię.

~Carrottie

 

Hello, guys!!!

Siema!

To jest nasz pierwszy wpis, mamy nadzieję, że blog wam się spodoba!

Na stronie umieszczać będziemy informacje w dwóch kategoriach:

- szkoła,

- życie (fajne covery i obrazki)

Ogółem co lubimy i robimy :-D

~anitolka556 &  ~Carrottie469

8e1e700079ee11e2a1c622000a1fbcae_7_large

Tumblr_mig8sdnsj81rd024yo1_500_large