Projekt na temat hejtu

Dnia 22 maja w naszej szkole został zrealizowany projekt na temat hejtu. Na początku obejrzeliśmy film przygotowany przez klasę 4a, a potem przeprowadziliśmy eksperyment polegający na tym, że z naszej klasy wyszło troje uczniów i za każdym razem, gdy wchodził jeden z nich mieliśmy inaczej reagować. Kiedy wszedł pierwszy uczeń proszono nas o to abyśmy się z niego śmiali, gdy wszedł drugi mieliśmy być na niego obrażeni, a gdy wszedł trzeci mieliśmy się cieszyć z jego powrotu. Na koniec cała trójka wróciła z powrotem do sali i miała nam opowiedzieć o tym co czuła w tym momencie. Najlepiej czuła się trzecia osoba, a pozostałym dwóm było przykro i zastanawiały się dlaczego tak się zachowujemy.

Podsumowując, projekt miał na celu pokazać jak czują się osoby obrażane i wyśmiewane, a także dać nam do zrozumienia, że to nie są tylko puste, nic nie znaczące słowa rzucone na wiatr, bo osoba, do której one dotarły, nigdy tego nie zapomni i do końca życia będzie to gdzieś w niej tkwiło. Pamiętajcie, nie musicie nikogo lubić, ale to, że kogoś nie lubicie, nie znaczy, że macie prawo do obrażania go. Jakbyście mieli zamiar kogoś hejtować, pomyślcie o tym, jak wy byście się poczuli, gdyby ktoś was tak potraktował i o tym, że tę osobę możecie bardzo mocno zranić, a takie rany się nie zagoją i mogą prowadzić do tragedii.

Zuzanna Kowalczykowska 6a

Koncert charytatywny pt. ,,Pomoc niesiona dźwiękami’’

Dnia 15 maja 2017 r. odbył się koncert charytatywny pt. ,,Pomoc niesiona dźwiękami’’,  którym pomagaliśmy małemu Rafałkowi z guzem mózgu.
Na koncercie zagościli m. in.:

  • Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele
  • Humam Ammari
  • uczniowie i przedszkolaki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr.5 w Poznaniu

Nie zabrakło również loterii fantowej oraz słodkości sprzedawanych przez rodziców zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Poznaniu. To nie pierwsza taka inicjatywa w naszej szkole ale po raz pierwszy odbyła się bardzo emocjonująca aukcja charytatywna.

Podsumowując koncert był bardzo udany. Rafałkowi życzmy szybkiego powrotu do zdrowia a jego rodzinie wytrwałości i dużo życzliwych ludzi na swojej drodze.

Julia Rączka 6a
charytatywny17m

Webinarium

16 grudnia wzięliśmy udział w webinarium pt: ” Jak opowiedzieć historię w 90 sekund? Poznaj aplikację dubdub”. Było to dla nas ciekawe doświadczenie. Niestety kilka razy pojawiły się problemy z dźwiękiem i połączeniem internetowym. Bardzo podobał nam się prezentowany materiał filmowy.