Projekt na temat hejtu

Dnia 22 maja w naszej szkole został zrealizowany projekt na temat hejtu. Na początku obejrzeliśmy film przygotowany przez klasę 4a, a potem przeprowadziliśmy eksperyment polegający na tym, że z naszej klasy wyszło troje uczniów i za każdym razem, gdy wchodził jeden z nich mieliśmy inaczej reagować. Kiedy wszedł pierwszy uczeń proszono nas o to abyśmy się z niego śmiali, gdy wszedł drugi mieliśmy być na niego obrażeni, a gdy wszedł trzeci mieliśmy się cieszyć z jego powrotu. Na koniec cała trójka wróciła z powrotem do sali i miała nam opowiedzieć o tym co czuła w tym momencie. Najlepiej czuła się trzecia osoba, a pozostałym dwóm było przykro i zastanawiały się dlaczego tak się zachowujemy.

Podsumowując, projekt miał na celu pokazać jak czują się osoby obrażane i wyśmiewane, a także dać nam do zrozumienia, że to nie są tylko puste, nic nie znaczące słowa rzucone na wiatr, bo osoba, do której one dotarły, nigdy tego nie zapomni i do końca życia będzie to gdzieś w niej tkwiło. Pamiętajcie, nie musicie nikogo lubić, ale to, że kogoś nie lubicie, nie znaczy, że macie prawo do obrażania go. Jakbyście mieli zamiar kogoś hejtować, pomyślcie o tym, jak wy byście się poczuli, gdyby ktoś was tak potraktował i o tym, że tę osobę możecie bardzo mocno zranić, a takie rany się nie zagoją i mogą prowadzić do tragedii.

Zuzanna Kowalczykowska 6a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge