Świeżo o projekcie

Wszystko co dotyczy programu Szkoła z klasą 2.0 w mojej szkole i klasie.

Wiosenne newsy ;D

Czujecie to powietrze? Jeszcze mroźne, ale widać przecież gołym okiem, że wiosna zbliża się wielkimi krokami! Z dnia na dzień coraz cieplej, a słoneczna pogoda poprawia nastrój. Nawet  siedzenie w szkolnej ławce nie jest aż takie złe, jeżeli za oknem świeci słonko.  Sprawdzanie prognozy pogody to ostatnio jedno z moich ulubionych zajęć :)
W szkole za to jak zwykle same nowości. W sumie to nie ma dnia żeby nic się nie działo.  Z okazji dnia bezpiecznego internetu, odwiedził nas policjant. Opowiadał nam o tym jak wygląda przestępczość internetowa i jakie przybiera formy, od obelg i zastraszania aż po same kradzieże. Generalnie internet dobra rzecz, ale korzystać trzeba z głową!
Od dzisiejszego dnia zaczęły się w mojej szkole rekolekcje.  Muszę przyznać, że szkoła stara się żeby to wszystko jakoś wyglądało. Nie jest nudno, a zajęcia prowadzone są w ciekawy sposób przez bardzo kontaktowe osoby. W kościele zajęcia prowadzi siostra zakonna, która widać, że lubi pracę z młodzieżą. Nawet przygotowała prezentacje, które miały zostać wyświetlone przez rzutnik, ale niestety coś się zepsuło i prezentacja została przełożona na jutro. W szkole mieliśmy za to wyjątkowego gościa. Mianowicie człowieka, który nieźle pobłądził w życiu m.in. był dilerem narkotykowym. Opowiadał nam jak wyglądało jego życie, a właściwie jak sobie je zniszczył. Miał dużo szczęścia, że przeżył i postanowił się nawrócić. Teraz ma pracę, a oprócz tego stara się pomagać ludziom zmieniać swoje życie na lepsze. Podziwiam za wytrwałość. Niestety zdjęć dzisiaj nie dodam, ponieważ nie robiłam, ale jutro nadrobię zaległości.

Miłego oczekiwania na wiosnę w pełni :)

autor: applepower katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Warsztaty internetowe – czyli nauka obsługi komputera dla osób starszych :)

W lutym rozpoczęły się kursy komputerowe dla osób starszych organizowane przez grupke uczniów z klasy 2e. Spotkania organizowane są co tydzień, a przychodzi na nie 6 osób. Są to
babcie i dziadkowie uczniów.
Na kursach uczona jest obsługa podstawowych programów np. word oraz przede wszystkim obsługa stron internetowych. Każdy uczeń ma założonego e-maila, aby kontaktować się np. z wnukami 
Kursanci są bardzo zadowoleni ponieważ ich nauczyciele są dobrze przygotowani, wręcz profesjonalnie tłumaczą każdą kwestię a także darzą ich cierpliwością i zrozumieniem.
Podejrzewam, że są dumni ze swoich wnuków i cieszą się, że mogą się od nich czegoś nauczyć.

autor: applepower katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (2)

Żegnaj stare, witaj nowe!

W erze nowych technologii trzeba próbować wdrążać je również do naszej edukacji. Czas papierowych książek i zeszytów powoli dobiega końca.  Uważam tak, ponieważ coraz więcej prac domowych oraz lekcji wiąże się z wykorzystywaniem komputera.
Jak już wspomniałam wcześniej, na lekcjach często wykorzystywane są tablice multimedialne, na których oglądamy np. filmy związane z lekcją. Na lekcjach matematyki często korzystamy z takich tablic do rozwiązywania zadań, jest to dobre rozwiązanie, gdyż pyląca kreda to pewien dyskomfort przy pisaniu.
Coraz bardziej częstym zjawiskiem staje się również wykonywanie prezentacji multimedialnych w charakterze prac dodatkowych. Ze względu na to, że zdecydowana większość uczniów jest obeznana z programami typu Power Paint, jest to całkiem prosty sposób na zdobycie dobrej oceny. Trzeba tylko się postarać!
Do odrabiana zadań domowych lub wykonywania prac dodatkowych uczniowie często korzystają z internetu. Oczywiście wiadomo, że nie jest to czyste kopiowanie. Chodzi tu bardziej o zaczerpnięcie pomocy.
Na lekcjach biologii, tablica interaktywna jest używana do wyświetlania ciekawych prezentacji, pomagających nam w zrozumieniu lekcji.
Również na lekcjach historii używana jest tablica interaktywna. Służy głównie do zapisywania plusów i minusów przy odpowiedzi  ustnej oraz rysowaniu tabelek.
Używanie nowoczesnych technologii w nauczaniu jest moim zdaniem jak najbardziej trafnym pomysłem więc oby tak dalej!
Poniżej zdjęcie z odpytywania na lekcji historii :)

autor: applepower katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (5)

Nowoczesne technologie, inwestycją w edukacjęSiema!
Dzisiejszy wpis dotyczy wykorzystywania technologii TIK na lekcjach w naszej szkole. Oczywiście nie dotyczy to tylko zajęć informatycznych!  Tego typu technologie są bardzo często używane przez naszych nauczycieli w gimnazjum. Pojawiają się na takich lekcjach jak np. matematyka, fizyka, biologia, fotografika czy historia. Uczniowie są zadowoleni z wdrążania przez nauczycieli nowych technologii jako pomocy w naszej edukacji. Zazwyczaj przez nauczycieli stosowane są tablice interaktywne. Jest na nich wyświetlany obraz z komputera dzięki czemu możemy oglądać ciekawe filmy i prezentacje dotyczące lekcji jak i rozwiązywać zadania np. na matematyce.
Na ostatniej lekcji matematyki postanowiliśmy zrobić parę zdjęć , aby pokazać wam jak wygląda używanie tablic interaktywnych w naszej klasie.

autor: applepower katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Wigilia klasowa.

Na wstępie muszę napisać, że teraz z blogiem będzie pomagała mi przyjaciółka :) Ma dobre pomysły, a ja sama nie nadążam. Ten wpis jest wykonany przez nią.

Dnia 22.12 nasza klasa zorganizowała Wigilię klasową. Zebraliśmy się wszyscy w sali zaraz po szkolnych jasełkach. Spotkanie przebiegło szybko, ale w miłej atmosferze. Podzieliliśmy się opłatkiem, zjedliśmy pyszne ciasta i ciasteczka przygotowane przez uczniów oraz wymieniliśmy się prezentami. Wszystko odbyło się przy dobrej muzyce ( nie tylko świątecznej ). Na naszej tablicy interaktywnej wyświetlaliśmy zdjęcia z poprzednich Wigilii Klasowych. Nieźle się przy tym uśmialiśmy. Wszyscy bardzo się zmienili. Niestety, była to nasza ostatnia wigilia klasowa ;C Chętnie wrócilibyśmy do tamtych dwóch wspaniałych lat.

Rożen.

autor: applepower katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Świątecznie z TIK :)

Witajcie ponownie!
Bez zbędnych wstępów chciałabym poinformować was, że koleżanka z mojej klasy wykonała świetną kartkę świąteczną związaną z konkursem na TIKowe życzenia świąteczne. Niestety mimo szczerych chęci i ciężkiej pracy nie udało jej się zdobyć żadnego miejsca. Mimo to uważam, że dobrze zrobiła oddając swoją pracę na konkurs. Kartka jest naprawdę ładna i mimo iż nie wygrała zasługuje na uznanie. Więcej o przeprowadzonym konkursie dowiecie się na http://www.ceo.org.pl/pl/szkolazklasa2zero/news/tikowo-na-swieta-wyniki-konkursu.
Poniżej znajduje się wykonana na konkurs kartka, prawda, że ładna? :)

autor: applepower katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Szkolna debata

Siema!
Zaczynam coraz bardziej zapoznawać się ze wszystkimi opcjami  na blogu.
Jakiś czas temu, w szkole, do której chodzę odbyła się debata uczniowska. Dotyczyła ona kodeksu TIK do projektu Szkoła z Klasą 2.0. Z każdej klasy wybranych zostało dwóch przedstawicieli, którzy mieli za zadanie wypowiadać się na temat swoich poglądów dotyczących kodeksu. Cała debata trwała długo, bo około 2 godzin. Były momenty, w których emocje wręcz sięgały zenitu, gdyż nie wszyscy zawsze w każdych kwestiach byli zgodni. Na szczęście udało się nam utworzyć nasz kodeks! Pracy było nie mało ale teraz mamy nadzieję, że po ostatecznych ustaleniach nauczycieli naszego gimnazjum, kodeks zostanie wprowadzony w życie. Udało się go nam utworzyć dzięki pracy wszystkich klas. To właśnie uczniowie wykonali swoje własne klasowe kodeksy, a na ich podstawie powstała wersja ostateczna kodeksu.
Poniżej znajdują się  zdjęcia z debaty.

Pozdro od ApplePower ;D

autor: applepower katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Klasowy kodeks!

Witajcie blogowicze!

Kolejne wieści  ze świata edukacji. Na naradzie urządziliśmy debatę klasową dotyczącą programu TIK i Szkoły z klasą 2.0. Oczywiście musieliśmy się do niej odpowiednio przygotować, przecież wypadałoby wiedzieć na jaki temat w ogóle będziemy rozmawiać. Nasza pani wychowawczyni dzień wcześniej rozdała nam kartki z informacjami dotyczącymi TIK oraz wysłała związane z tematem e-maile do całej klasy. Na lekcji podzieliliśmy się na grupy i rozpoczęliśmy pracę nad naszym Kodeksem 2.0. Naszej debacie towarzyszyło oczywiście mnóstwo śmiechu i wiele wspaniałych pomysłów na ciekawe punkty do kodeksu. Na kolejnej naradzie pani przedstawiła nam punkty z naszych grupowych kodeksów, które wydały jej się najbardziej interesujące i miały szansę na wprowadzenie w życie. Po kolejnych obradach wspólnymi siłami stworzyliśmy plakat, przedstawiający nasz klasowy kodeks. Ciekawe pomysły, parę zdjęć i plakat gotowy. Nasza klasa to jednak umie współpracować ;) Poniżej zamieszczam zdjęcie z naszej twórczej pracy.

"Tworzenie plakatu"

Wiadomo, że wspólnymi siłami wszystko idzie szybko i sprawnie :)

autor: applepower katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (3)

Początki bywają trudne, czyli mój pierwszy wpis ;)

Hej blogowicze!

To dopiero mój pierwszy wpis więc bądźcie wyrozumiali. J Jeszcze staram się ogarnąć wszystkie funkcje dotyczące prowadzenia bloga na tym portalu. Słowem wstępu, ta strona będzie poświęcona głównie przebiegowi projektu Szkoła z klasą 2.0 w mojej klasie i szkole. Postaram się przedstawiać wszystko w interesujący i jak to określam przez nazwę bloga „Świeży” sposób. Dlaczego?  Bo moja szkoła jest naprawdę niesamowita i pisanie o niej jest ciekawym  zajęciem. Nie wierzycie? Podglądnijcie nasz Lipdub i przekonajcie się jak świetną sprawą jest chodzenie do tej szkoły.

YouTube Preview Image

Pozdro od ApplePower ;D

autor: applepower katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (3)
css.php