Plakaty

Dzisiaj w szkole kontynuowałyśmy naszą wczorajszą pracę . Mianowicie kończyłyśmy wszystkie plakaty na nasze stoisko do Warszawy ! :)   W sumie zajęło nam to 5 lekcji . Oczywiście robiłyśmy zdjęcia dokumentujące naszą pracę .

Natalii najbardziej podobało się robienie krwi . Powiedziała , że jest w tym najlepsza i miała rację :) !

Zdjęcia najnowsze z dzisiejszego dnia :) Zapraszamy do oglądania !

 

Shopping

W sobotę (12.05) Karola z Donią pojechały na zakupy do Krosna . Ponieważ musiały się zaopatrzyć w potrzebne materiały do stoiska w Warszawie . Wykupiły wszystkie czerwone bristole jakie tylko były w sklepie papierniczym Docencik . Musiały więc przejść się do Galerii Eljot , ale wcześniej jednak poszły na pyszne zapiekanki :) . Po udanych zakupach udały się do Hali Sportowej w Krośnie na bilard . Do domu wróciły po 4,5h zakupów obładowane od stóp do głów papierami , taśmami , bristolami itp.
Fajnie było !

 

Montowanie

Dnia 27 kwietnia o godzinie 16:30 spotkałyśmy się u Doni , aby zmontować filmu . Montaż był niezwykły ponieważ każda z nas miała SUPER pomysł na film , więc poszłyśmy na kompromis i wykorzystałyśmy coś z każdego . I tak powstało 5 minut naszego filmu o Armii Krajowej w Moderówce. Cieszymy się bardzo , że już skończyłyśmy !  :) W ten ostatni dzień siedziałyśmy na nim 5 godzin ! Warto było :)

 

Pierwsza pomoc Maćka

Wystąpiły małe problemy podczas tworzenia filmu , a mianowicie nie mogłyśmy opanować pewnego programu do obcinania filmów. Więc poprosiłyśmy o pomoc naszego kolegę z klasy Maćka :) o pomoc . W ostatni dzień egzaminów spotkaliśmy się u Doni i z pomocą Maćka skróciłyśmy ten film na kawałki które przydadzą się na do filmu . Jutro będziemy go montować w całość !!! :-)

Kolejne spotkanie

Dzisiaj pracowałyśmy nad naszym filmem. A dokładnie nad nagraniami z wywiadu z Panem Bochenkiem. Niestety byłyśmy tylko we dwie, gdyż Natalia miała ważny wyjazd.Poniżej kilka fotek z tego spotkania. :) Świetnie się bawiłyśmy a naszą wiedzę pogłębiałyśmy w fachowych książkach.

Katyń – pamiętamy !!!

13 kwietnia od pięciu lat jest w Polsce obchodzony jako Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Jest to dzień szczególny, upamiętniający rozstrzelanych wiosną 1940 roku ponad 21 tysięcy obywateli polskich, w tym ponad 10 tysięcy oficerów wojska polskiego i policji, na mocy decyzji władz Związku Radzieckiego.

Karolina przygotowała śliczne kotyliony prezydenckie , Natalia dzielnie zapalała znicze. Niestety Dominika nie uczestniczyła w tych obchodach , ponieważ się rozchorowała .

 

 

 

Our great win ! :)

Image

Dnia 11 kwietnia 2012 roku, byłyśmy na ogłoszeniu wyników z konkursu o Armii Krajowej. Oprócz tego, na tą okazję, zaproszono panią Barbarę Powroźnik z Bilewiczów, ze Związków Sybiraków, która opowiedziała nam wiele przerażających wydarzeń, jakie spotkały Panią, rodzinę i jej znajomych na Syberii. Ta opowieść wywarła na nas wielkie emocje i na pewno przeżycia Pani Barbary na długo pozostaną w naszej pamięci.

Jednak z niecierpliwością czekałyśmy na werdykt. Okazało się, że zajęłyśmy III miejsce ex aequo. Z tego powodu jesteśmy bardzo dumne z siebie. Dostałyśmy dyplom i dwie książki, pt: „O Jedliczu i około Jedlicza” napisana przez Zdzisława Łopatkiewicza i „Idziem… od Międzygórza, poprzez Sybir, po Jasło i Olsztyn”, napisaną przez Barbarę Powroźnik i Jerzego Bernhardta. Po zakończeniu,  poszliśmy na przystanek autobusowy. „Dwójka” miała przyjechać za 45 minut, więc musieliśmy poczekać. Międzyczasie postanowiliśmy iść do cukierni  u „Nowaka”, ale była zamknięta. Nie daleko był sklep, zatem tam poszliśmy. I tak minęło 40 minut, a kiedy doszliśmy na przystanek, autobus przyjechał.  Załączamy także zdjęcia :>

Lany Poniedziałek !

Było bardzo mokro… Bitwa odbyła się w domu u Twardej. W ruch poszły butelki z wodą, pistolety na wodę, a także wiadra. Po wyschnięciu i wypiciu pysznego kakaa, zaczęłyśmy tworzyć film. To znaczy, spisałyśmy w punktach plan naszej pracy i szukałyśmy podkładu muzycznego. Powoli zbieramy wszystko w całość. :)