O nas :)

Postanowiłyśmy napisać coś o sobie, bo wiele osób prosiło nas o to.

Cześć, mam na imię Emilka mam 13 lat, moją najlepsza przyjaciółką jest Zuza bardzo lubię spędzać z nią czas. Mam młodszego brata chodzi do 3 klasy i nazywa się Patryk. Kocham zwierzęta, malowanie, piłkę ręczną (stoję na bramce) i siatkówkę. Jeżdżę konno. Konie to moja pasja, od kiedy pamiętam, gdy wsiadam na konia zapominam o świecie i problemach. Mam psa Yorka nazywa się Swiffer (czytaj: słifer) ma 4 lata i jest bardzo kochany, gdy przychodzę do domu zawsze mnie wita uśmiechając się. Po prostu wystawia ząbki i niektórzy myślą ze chce ugryźć, ale on się uśmiecha i chce się przywitać. Swiffer miał być miniaturką jednak wdał się w moja rodzinę i jest duży ja też (mam 173cm). Jestem bardzo wysoka i dziwnie się czuje przy moich koleżankach, gdy musze patrzyć w dół. Moimi ulubionymi przedmiotami w szkole są informatyka, plastyka, W-F.

image-4289942b00d52918830d955b6a65c1382f6dc2c036958a1fcbf2c81c2d5682bc-Vimage-35e47e006fbc9709fb1b405b52fa17129882fe437e4930fc86e55f06aca44e3c-V

Nazywam się Zuzia. Chodzę do 6 klasy razem z Emilką (jesteśmy razem od 3 klasy). Mam trzech braci i jedną siostrę. Nazywają się Sylwek, Darek, Rysiu i Izabela (napisałam to w kolejności od najstarszego do najmłodszego). Lubię wszystkie przedmioty i z każdego mam dobre oceny. Jeżdżę konno z Emilką, bardzo kocham te zwierzęta. Mamy podobne zainteresowania, więc nie będę wymieniać. Mam 160cm wzrostu. Nie mam żadnego zwierzaka, ale moim marzeniem jest mieć kundelka.Screenshot_2015-12-11-20-34-37-1-1image-1bbdb92e10ac031fab7c3aaa058842778e0cb4013725b19ce20a1268886ca1a8-V

Jeżeli chcecie możecie też odwiedzić nasz instagram.

Emilka: https://www.instagram.com/emilkakostka/

Zuzia: https://www.instagram.com/zuzarox/

Pozdrawiamy Babeczki :)

Witamy!

Cześć, w końcu widzimy się po wakacjach. Przepraszamy, że tak długo nas nie było. Zostało nas tylko dwie, bo Ania i Madzia są już w gimnazjum. Piszemy już ostatni rok i mamy wam dużo do powiedzenia, ale nie zdradzimy co dokładnie.

Pozdrawiamy Babeczki :)

(Emilka Kostka i Zuzanna Skowron)

Koniec roku szkolnego

Koniec roku blisko. Nie możemy doczekać się wakacji. To już ostatnie nasze wpisy na blogu. Było nawet fajnie, choć na początku obawiałyśmy się wielu rzeczy.

Niedawno wszystkie klasy ukończyły szkolenie z bezpiecznego Internetu. My oczywiście też. Ciekawe, czy wszyscy będą pamiętać o tych zasadach na wakacjach. Mieliśmy tez konkurs plastyczny o bezpiecznym Internecie. Nie udało nam się zdobyć nagrody, ale rysować lubimy :)

W naszej szkole odbył się tez konkurs „Telefony zaufania – nigdy nie jest za późno”. Lista zwycięzców została umieszczona na naszej stronie internetowej.

Gratulujemy zwycięzcom: Eryce, Wiktorii, Oli i Julce.

Zakręceni Odkrywcy

Postanowiłyśmy wziąć udział w akcji pt. „Zakręceni Odkrywcy”. Naszym zadaniem jest samodzielne wykonanie bączka (na pewno niektórzy z Was pamiętają go z dzieciństwa). Musimy wykazać się kreatywnością i wykonać go z dowolnego materiału. Zobaczcie sami, co udało nam się zrobić.

1. Mój bączek kręci się 30 sekund

2. Aby nasz bączek kręcił się długo, musimy go dobrze skonstruować

3. Baczek kręci się dzięki zaostrzonej końcówce i dobranego do niego kształtu

4. Obracanie się bączka podobne jest do mieszania ciasta mikserem

20150614_212856-1

 

Zuzia :)

UNICEF-Pomoc dla Nepalu

Unicef to międzynarodowa organizacja działająca na rzecz poszkodowanych dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej – UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej.

Pod koniec kwietnia i na początku maja potężne trzęsienie ziemi zdewastowało Nepal. Nepal potrzebuje PILNEJ POMOCY. Pracownicy Unicef są na miejscu od początku i niosą pomoc poszkodowanym. Aby mogli oni pracować dalej, pilnie potrzebują naszego wsparcia. Dzięki dotychczasowej pomocy darczyńców zebrano już 1 816 706 zł, jednak zbiórka nadal trwa. Miesiąc po pierwszym, potężnym trzęsieniu ziemi, które dotknęło Nepal pomocy nadal potrzebuje około 1,7 miliona dzieci. 70 000 dzieci poniżej 5. roku życia wymaga natychmiastowej pomocy żywnościowej.

Nasza szkoła włącza się w pomoc dla nepalczyków. Przez przyszły tydzień będziemy opowiadać wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom o tym tragicznym zdarzeniu, a później zorganizujemy  zbiórkę pieniędzy dla osób poszkodowanych.  POMÓŻMY DZIECIOM Z NEPALU!!!

Każdy, kto chce włączyć się w pomoc dla Nepalu może to zrobić na stronie www.unicef.pl/nepal

Ania

70 000 dzieci poniżej 5. roku życia wymaga natychmiastowej pomocy żywnościowej

Weekend majowy

Witajcie! Zbliża się maj, to przepiękny miesiąc, a wraz z nim długo wyczekiwany weekend majowy. Wszyscy cieszymy się z tego powodu no ale to i tak tylko trzy dni… :) Myślimy że chociaż to nie jest długi czas to i tak można go dobrze zagospodarować. Podamy wam dzisiaj propozycje na spędzenie czasu w weekend majowy(proponujemy głównie zabawy na świeżym powietrzu :) ):

1.Jeżeli pogoda dopiszę, miło będzie wybrać się na krótką wycieczkę wgłąb natury. Uważamy że krótka wyprawa z rodziną np. pod namiot to bardzo dobry pomysł.

2.Dobrym pomysłem również byłby park linowy. Jest on dostosowany dla każdego, ma różne poziomy trudności więc każdy może się dobrze bawić.

3.Piknik to również wspaniała sprawa, obiad na świeżym powietrzu, gry i zabawy z całą rodziną oraz wspólne rozmowy.

4.WAŻNE!!! Za żadne skarby świata nie spędzajcie ani chwili prze komputerem, czy telewizorem!!!

MINI PORADNIK JAK PRZEKONAĆ RODZICÓW DO WSPÓLNĄ ZABAWĘ :) :

1.Wcześniej powiadomić rodziców o planowaniu spędzania czasu razem.

2.Jako argument podać ich odpoczynek od pracy a wasz od nauki.

3.Gnębić rodziców trudnymi pytaniami np. „Czy nasza rodzina nie spędza wspólnie za mało czasu?”, „Czy nie myślicie że lepsza jest zabawa na świeżym powietrzu niż siedzenie przed komputerem?”, „Dzieci potrzebują więcej kontaktu z naturą!”, „Kiedy się ostatnio razem bawiliśmy?”.

Powodzenia Ania i Madzia :)

 

Zaświeć się na niebiesko!

Dnia 2 kwietnia jest obchodzony między narodowy dzień autyzmu. My obchodziliśmy go 31 marca. Hasłem był „Zaświeć się na niebiesko” każdy w naszej szkole był ubrany na niebiesko, niektórzy mieli nawet niebieskie buty ;) . W naszej szkole mamy 17 uczniów którzy mają autyzm. Nasi uczniowie mieli okazje uczestniczyć w lekcjach otwartych, prelekcjach, happeningu. Najwięcej emocji wzbudziły niebieskie balony.

Zuzia :) __b_c0c1a8999ce2b712a6b37629b5e87471 __b_cd83fc521298894112885cec40abda17

Święta Wielkanocne

Gdy nadejdzie Wielkanocny poranek
Niech spełnią się życzenia tęczowych pisanek…
Mazurków kajmakowych, bazi srebrzystych
Bogatego zająca i kurczaczków puszystych.
Świątecznego nastroju, biesiady obfitej
Lukrowego baranka, a w dyngusa – głowy wodą zmytej!

Życzą Babeczki :)

Zawody rowerowe

Wczoraj przez dwie godziny nasza klasa miała zajęcia rowerowe. Wraz z naszym nauczycielem z WF-u na naszym boisku szkolnym ustawiliśmy różne przeszkody dostosowane do jazdy rowerowej. Dwóch chłopców z naszej klasy przywiozło do szkoły rowery po to żeby każdy miał szansę spróbować. Ćwiczenia te było formą wyboru uczniów, którzy pojadą na zawody. Dokładna data zawodów nie została jeszcze ustalona ale termin raczej padnie na czas po świętach Wielkanocnych. Nasz nauczyciel na tych zajęciach wybrał już nasz skład: dwóch chłopców i dwie dziewczyny (w tym również my). Sądzimy że każdy się stresuję tymi zawodami ale i tak miejsca są nie ważne, najważniejsza jest przecież dobra zabawa. :)

Ania i Madzia :)