31.05.2011 – Przentacja

Dnia 31 maja zaprezentowaliśmy nasz projekt. Każdy powiedział to co powiedzieć musiał, pokazał co miał pokazać.Wyszło dobrze. Na początku trochę się stresowaliśmy ale później wszystko poszło gładko. Po prezentacji dostaliśmy karty samooceny które musieliśmy wypełnić. Było to trudne gdyż trudno oceniać samego siebie. Ale daliśmy rade,

24.05.2011 – Próby

Dnia 24 maja krok po kroku omówiliśmy jak będzie przebiegała prezentacja. Co mamy w tym czasie robić i mówić. Było to spotkanie pełne prób i prób.

Dnia 17 maja skończyliśmy prezentacje multimedialną. Użyliśmy wszystkich materiałów i i informacji jakich zdobyliśmy. Wyszła świetnie. Podzieliliśmy się obowiązkami kto czym się zajmie przed i podczas pokazu. Wyszło bezproblemowo. Ustaliliśmy że musimy przygotować sprzęt krzesła i przyciemnić okna by wszystkim się podobało.

10.05.2011

Dnia 10 maja kończyliśmy prace nad doświadczeniami.

Dnia 19 czerwca zajęliśmy się nagrywaniem doświadczeń : Trzy latarki, Kolorowa parasolka oraz Farby plakatowe. Niestety nie wszystkie doświadczenie udały się tak jak planowaliśmy, więc musieliśmy improwizować, co nam wyszło na dobre. Materiały potrzebne nam były do prezentacji. W pewnym momencie zajęliśmy się robieniem zdjęć kolorowych rzeczy lub ustalonych przedmiotów, po czym wybraliśmy najlepsze zdjęcia z które miały być użyte w prezentacji.

22.03.2011

Dnia 22 marca omówiliśmy przygotowane doświadczenie i sposób ich wykonania. Wszyscy przynieśli potrzebne przedmioty i skonstruowali rzeczy potrzebne do wykonania doświadczeń. Każdy miał przydzielone jedno doświadczenie które musiał opracować.

15.03.2011

Na spotkaniu które odbyło się 15 marca szukaliśmy informacji na temat doświadczeń jakie mogliśmy by przeprowadzić. Ustaliliśmy że przygotujemy cztery doświadczenia:

Mieszanie Barw – „Kolorowa parasolka” – polegało one na zrobieniu tarczy i oblepieniu jej trzema kolorami: zielonym, niebieskim i czerwonym.                                                           Po czym przymocowanie jej do wiatraka.  Założenie: po włączeniu wiertarki kolory zmieszają się tworząc kolor biały.

Mieszanie Barw – Trzy latarki” -  polegało ono na nałożeniu trzech filtrów o kolorach: zielonym, niebieskim i czerwonym. Po czym skierowaniu ich światła                                  w jedną stronę. Założenie: światła o różnych kolorach po nałożeniu się na siebie tworzą kolor biały.

Mieszanie barw – „Farby plakatowe” – polegało ono na zmieszaniu trzech barw: żółtej, niebieskiej i czerwonej.  Założenie: kolory po zmieszaniu stworzą kolor czarny.

Nakładanie filtrów – polegało na oglądaniu przedmiotów przez filtry  (np.czerwony, niebieski)

1.03.2011 – Ustalenie źródeł informacji

Na spotkaniu które odbyło się 1 marca próbowaliśmy ustalić a jakich źródeł informacji będziemy korzystać, więc przeprowadziliśmy dyskusję na ten temat. Ustaliliśmy że będziemy korzystać z książek i czasopism znajdujących się w szkolnej bibliotece które udostępniła nam pani Bibliotekarka. Przydzieliliśmy też kto w czym ma szukać potrzebnych nam informacji. Ja szukałem w internecie oraz w czasopismach a pozostali koledzy w innych źródłach. Spotkanie odbyło się sprawnie i wszystko zdążyliśmy zrobić.