Teledysk, który nas inspiruje

Poniżej zamieszczamy link do teledysku, który nas inspiruje:

Inną naszą pasją jest historia, a w szczególności historia Polski. Niestety coraz mniej Polaków zna historię swego kraju. Imponujące jest to, że zespół muzyczny ze Szwecji pisze piosenki o Polsce. Inspiruje nas to, ponieważ sami chcemy tak rozpowszechniac historię naszego kraju i trochę nam wstyd, że takie piosenki piszą Szwedzi, a nie Polacy.

Najlepsze reżyserki – TOP FIVE

Prezentujemy 5 najlepszych (według nas) reżyserek. Nazwiska podane są w przypadkowej kolejności:

– Małgorzata Szumowska,
– Agnieszka Holland,
– Kathryn Bigelow,
– Sofia Coppol,
– Andrea Arnold.

Chcieliśmy zrobić TOP TEN, jednak wśród filmów, które oglądaliśmy i które bardzo nam się podobały nie znaleźliśmy więcej takich, które reżyserowały panie, a nie chcieliśmy oceniać wyłaniać więcej nazwisk na podstawie opinii innych osób.

Pierwsze zadanie specjalne (moduł 2)

Po wielu analizach oraz kłótniach dotarliśmy do kompromisu i stworzyliśmy naszą listę Top Ten ulubionych reżyserów. Oto oni:

1. Peter Jackson
2. Woody Allen
3. Roman Polański
4. Quentin Tarantino
5. James Cameroon
6. Tim Burton
7. Andrzej Wajda
8. Robert Zemckis
9. Krzysztof Kieślowski
10. Juliusz Machulski

Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się, że będzie takie trudne. Wydaje się niemożliwym z tylu wybitnych reżyserów wyłonić dziesięciu najlepszych. Udało się nam to, ale cały czas mamy wątpliwości, co do wybranych nazwisk :)

O sobie

Tak w ogóle, to dopiero teraz zorientowaliśmy się, że nie napisaliśmy nic o sobie. Trzeba to nadrobić. Nazywamy się Artur i Basia. Jesteśmy kolegami z klasy i łączy nas pasja do filmu. Chodzimy do klasy III Gimnazjum w Nowej Wsi Królewskiej. Wieś ta leży w powiecie wąbrzeskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Oboje mieszkamy na wsi, z czego bardzo się cieszymy. Jednak utrudnia to nam bardzo np. wyjazdy do kina. Na każdy wyjazd do oddalonego o 40 km Torunia trzeba mieć transport oraz czas, dlatego rzadko bywamy w kinie. Na szczęście filmy bardzo szybko po premierach kinowych pojawiają się w telewizji. Jeżeli chodzi o nasze ulubione gatunki filmowe, to chyba lubimy wszystkie gatunki filmowe. Ja (Artur) nie przepadam tylko za większością filmów s-f oraz większością komedii. Natomiast Basia lubi filmy z każdego gatunku. Bardzo cieszymy się, że możemy brać udział w projekcie „Filmoteka szkolna. Akcja”.

Co by tu napisać?

Nie wiemy od czego zacząć… Wczoraj mieliśmy bardzo ciekawą lekcją z panią psycholog. Na tych cotygodniowych zajęciach zazwyczaj oglądamy filmy z filmoteki szkolnej. Wczoraj obejrzeliśmy film Krzysztofa Kieślowskiego „Gadające głowy”. Było to bardzo ciekawe, ponieważ z 15-minutowego filmu mogliśmy dowiedzieć się co myśleli o sobie oraz czego pragnęli ludzie, żyjący ponad 30 lat temu. Dodatkowo sami nakręciliśmy takie same filmiki z osobami w różnym wieku. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Niesamowite, że ludzie współcześni oraz ludzie z 1980 roku praktycznie się od siebie nie różnią. Mają podobne mniemanie o sobie oraz podobne pragnienia. Mam nadzieję, że nie przynudziłem :)