«

»

lis 27

Nasza debata

W przygotowania do debaty zaangażowana była większość nauczycieli w-f z naszej szkoły. Rola części z nich ograniczyła się do wytypowania uczestników debaty, pozostali uczestniczyli w organizacji spotkania, która polegała na przygotowaniu sali, nagłośnienia i sprzętów niezbędnych do przeprowadzenia akcji. W spotkaniu uczestniczyło ok. 50- ciu uczniów z klas 4-6 oraz skromna grupka „maluchów” z klas 1-3. Dzieci tydzień przed naszą debatą zostały poproszone o przemyślenie tematu i ewentualnych swoich uwag, pytań i pomysłów. Jak wcześniej wspomniałem dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w debacie i miały rozmaite pomysły.

W naszych rozmowach skupiliśmy się głównie na oczekiwaniach uczniów dotyczących lekcji w-f, oraz spraw pośrednio związanych z zajęciami sportowymi. Oczekiwania uczniów dotyczyły zwiększonej liczby zajęć na świeżym powietrzu i na innych obiektach typu basen lodowisko itp., marzą im się zajęcia na nowej tartanowej bieżni i siłowni zewnętrznej (które być może niebawem powstaną na terenie naszej szkoły),bardziej urozmaicone oraz zawierające więcej elementów rywalizacji międzyklasowej. Potrzeby uczniów dotyczą również, zaplecza socjalnego – mamy tu na myśli większy dostęp do natrysków oraz dodatkowej przerwy obiadowej. Uczniowie klas sportowych pragnęli by częściej brać udział w turniejach sportowych oraz być ich gospodarzami i chyba ten postulat był najbardziej podkreślony i wywołujący najwięcej emocji.

Wśród uczniów panowały zbliżone oczekiwania, zatem kwestii spornych udało nam się uniknąć:)

Pozdrawiam Adam Prus

1 komentarz

  1. gosia.gosjagmail.com

    U nas w szkole była taka debata rok temu :)
    Pozdriawiam
    gosia.gosjagmail.com ostatnio opublikował…Czytanie dzieciom. Święto Świętego Marcina.My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php