«

»

gru 13

WF dla dziewczyn – Nasze zadanie programowe

Bardzo miło jest mi zakomunikować iż z dniem 12.12.2014 zakończyliśmy serię prowadzonych zajęć w związku z wybranym przez nas zadaniem związanym z programem WF z klasą czyli „WF dla dziewczyn”. Zajęcia przez nas prowadzone miały charakter zajęć z aerobiku, jogi i zumby, prowadzowe one były przez współkoordynatora  naszego programu Anne Bobę wybitnej specjalistki w tej dziedzinie. Zajęcia odbywały się od połowy października do połowy grudnia raz w tygodniu w formie zajęć dodatkowych. Każdego tygodnia dziewczęta mogły poznać inne formy ruchu, których teorię Ania przybliżała na swoich lekcjach. Na pierwszych spotkaniach ilość chętnych uczennic była umiarkowana, lecz z zajęć na zajęcia ich liczba rosła. Dziewczynki były bardzo zadowolone – koleżanka Ania trafiła w ich gust, najpopularniejsza jednak okazały się zajęcia z „zumby”. Sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć taki jak stepy, maty czy ciężarki znajduje się na wyposażeniu szkoły więc nie było problemu z jego użytkowaniem. W trakcie realizacji zadania dziewczętom tak spodobały się zajęcia, że po jego zakończeniu postanowiliśmy na stałe wpleść pewne jego elementy do stałych zajęć.Naszym zdaniem w obecnej sytuacji coraz to większej ilości dzieci zwolnionych z zajęć wychowania fizycznego jest to doskonała forma zachęty do uczestnictwa w zajęciach, a także a także świetny sposób na nudę. Pozdrawiamy Zespół SP11

1 komentarz

 1. Joanna Sroka

  Dziękuję za opis pierwszego zadania do wyboru. Zajęcia wybrane jako część realizacji tego zadania są bardzo ciekawe i każda z tych form aktywności ruchowej (aerobic, joga i zumba) pozwala rozwijać nieco inne umiejętności. Wierzę, że każda z dziewcząt mogła znaleźć coś dla siebie :)
  Prosiłabym jednak o rozwinięcie powyższego opisu. Wspomnieliście, że zajęcia odbywały się raz w tygodniu, przez dwa miesiące – czy elementy każdej z tych form były ćwiczone na każdych zajęciach, czy może co tydzień prowadzone były zajęcia z innej dyscypliny? Czy zajęcia odbywały się w ramach obowiązkowego WF-u, czy może otwartych zajęć pozalekcyjnych? Która forma ćwiczeń najbardziej przypadła do gustu uczennicom? Czy używaliście jakiegoś sprzętu (np. stepów, pasków do jogi, ciężarków), a jeśli tak, to jakiego? Czy sprzęt znajdował się już w szkole, czy może specjalnie na potrzeby zajęć został zakupiony/wypożyczony? Czy poza zajęciami praktycznymi dziewczęta uczestniczyły w zajęciach teoretycznych o poszczególnych dyscyplinach? Czy po realizacji tego zadania włączacie elementy tych zajęć także do innych lekcji, a może kontynuujecie wybraną formę ćwiczeń np. w formie zajęć pozalekcyjnych?
  Rozwinięcie opisu o odpowiedzi na poszczególne pytania, a także dopisanie Waszych refleksji po tym zadaniu sprawi, że opis stanie się pełny i będzie mógł służyć także innym szkołom, które przywędrują na Wasz blog w poszukiwaniu inspiracji :)
  Pozdrawiam Was serdecznie i czekam na uzupełnienia!
  Asia
  WF z Klasą
  Joanna Sroka ostatnio opublikował…Zbiersk odwraca lekcjeMy Profile

 2. Joanna Sroka

  Witajcie!
  Dziękuję Wam za uzupełnienia :)
  Pozdrawiam serdecznie,
  Asia
  WF z Klasą
  Joanna Sroka ostatnio opublikował…UWAGA!My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php