«

»

mar 01

Lokalna Akcja Sportowa

W związku z mijającym dziś terminem na podanie szczegółów dotyczących naszej Lokalnej Akcji Sportowej chciałbym poinformować, iż nasza akcja będzie polegała na zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć wychowania fizycznego której tematem będą przede wszystkim gry i zabawy sportowe dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Adresatami tych zajęć będą wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Szymanowie koło Morąga. Zajęcia będą prowadzone przez uczniów naszej szkoły przy asyście nauczyciela prowadzącego.

Natomiast jako drugie obowiązkowe zadanie do zrealizowania wybraliśmy temat który będzie dla nas ciekawym doświadczeniem a mianowicie „odwrócona lekcja”

1 komentarz

 1. Joanna Sroka

  Witajcie! Jestem Waszą nową moderatorką – miło mi Was poznać :)

  Dziękuję za deklarację LAS-u. Poniżej zamieszczam kilka wskazówek, które pomogą Wam dobrze zaplanować i opisać lokalną akcję sportową.
  Pamiętajcie, że istotą LAS-u jest stworzenie ze szkoły lokalnego centrum sportu – wydarzenie powinno angażować nie tylko całą Waszą szkołę, ale także inne osoby z Waszego środowiska – uczniów z pobliskich szkół, rodziców, mieszkańców lub inne osoby.
  Napiszcie, kto organizuje imprezę (zespół nauczycieli, samorząd uczniowski, rodzice, być może jest współorganizator z innej placówki czy gość zewnętrzny) – warto tu również zaznaczyć jaki jest podział obowiązków między osobami organizującymi.
  Przedstawcie w punktach plan imprezy – czyli jakie konkurencje przewidujecie na ten dzień.
  Zaznaczcie czego będziecie potrzebować z zewnątrz (dodatkowy sprzęt, instruktorzy, wsparcie finansowe od Rady Rodziców, Dyrekcji) – tak, aby było wiadomo, co musi się wydarzyć i jaki sprzęt jest konieczny, aby móc zrealizować plan imprezy.
  Promocji przedsięwzięcia to kolejny istotny punkt – dzięki przemyślanej i szerokiej promocji niej nie będziecie musieli się martwić o frekwencję, pomoże Wam ona również wypromować Waszą szkołę w środowisku lokalnym.
  Podsyłam Wam link do krótkiego wpisu i grafiki informujących, jak opisać sportowe wydarzenie, aby było dobrą praktyką.
  http://blogiceo.nq.pl/wfzklasa/files/2014/04/DOBRA-PRAKTYKA-WF-Z-KLAS%C4%84.pdf
  W relacji z LAS-u nie zapomnijcie przedstawić w punktach planu imprezy. Opiszcie ewaluację, trudności w przygotowaniach (jeśli w ogóle wystąpiły), zrealizowane cele i zamieśćcie zdjęcia – dzięki temu relacja będzie bogata i będzie miała szansę stać się cenną pomocą dla innych szkół, które zechcą zrealizować przedsięwzięcie podobne do Waszego :)

  Z niecierpliwością czekam również na opis Waszej „odwróconej lekcji”. Przypominam, że jednym z istotnych elementów pracy tą metodą z uczniami (a zarazem ważnym elementem opisu realizacji tego zadania), jest przygotowanie lub wyselekcjonowanie rzetelnych materiałów (np. filmików lub opisów ćwiczeń), które pozwolą uczniom dobrze przygotować się w domu, przed zajęciami praktycznymi, przeprowadzanymi w trakcie lekcji WF.

  Pozdrawiam Was serdecznie i trzymam kciuki za Wasze sportowe działania!
  Asia
  WF z Klasą
  Joanna Sroka ostatnio opublikował…Zbiersk odwraca lekcjeMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php